Деякі з них, вочевидь, і не планували працювати в Київраді.

В Київській міській раді вже обрали секретаря та обговорюють призначення заступників Кличка; однак деякі новообрані депутати просто відмовилися від мандата. Всього у Київраді IX скликання таких людей вже 6, повідомляє рух «Чесно».

Найбільш очікувано склав мандат депутата Віталій Кличко – на користь посади столичного міського голови. Замість нього депутатом стане перекладачка жестової мови Леся Петрівська, яка увійшла до загального списку під №9, а перед тим була в списку кандидатів УДАРу від Дніпровського району.

Ще п’ятеро обраних депутатами відмовилися від мандатів та подали відповідні заяви до ТВК. Найбільше відмовників в «Батьківщині», також вони є в «Європейській Солідарності» та «Єдності Омельченка».

«Батьківщина»

Тут аж 3 заміни: першою відмовилася від місця у Київраді Олександра Кужель (отримала 800 голосів виборців). Її місце займе перша, хто не пройшла по загальному списку – Богдана Тимощук, яка принесла партії 450 голосів.

Олександра Кужель

Потім склав мандат Олексій Кучеренко, який безуспішно балотувався на посаду міського голови та очолював список кандидатів у депутати; він замість мандата депутата Київради обрав мандат народного депутата і продовжить працювати у ВР. Замість нього зайде Михайло Ковальчук (майже 900 голосів).

Олексій Кучеренко

Ольга Гоцуляк, яка отримала голоси лише 77 виборців, поступилася мандатом і натомість вкотре депутатом стане Анатолій Шаповал (трохи більше ніж 800 голосів).

Ольга Гоцуляк

«Європейська Солідарність»

Ольга Галицька відмовилася від посади депутата Київради попри те, що виборці довірили їй понад 4 тисячі голосів. Тепер місце у сесійній залі належатиме Юрію Тихоновичу (колишній помічник нардепів кількох скликань, про якого майже немає інформації), який зміг отримати в чотири рази менше голосів.

Ольга Галицька

«Єдність Омельченка»

Відмовилася від роботи в Київраді Оксана Поцілуйко, за яку 38 виборців віддали голоси; натомість депутатом стане Костянтин Бровченко (майже 1,3 тисячі виборців).

Kyiv Media
Оксана Поцілуйко

В «Чесно» кажуть, що деякі партії таким чином фактично ошукали своїх виборців, оскільки «не розбудовують регіональне лідерство, а на рейтингу народних депутатів заводять менш відомих осіб».

Фото: КМДА