Медики замість алергії лікували симптоми COVID-19, внаслідок чого дитина знепритомніла. Через те, що лікарі не змогли надати першу допомогу, у дівчинки настала клінічна смерть.

Про це розповіла мама дівчинки, Євгенія Коротенко, в ефірі програми «Київ. Тижневик» телеканалу «Київ».

У Броварській лікарні однорічна дівчинка померла через недбалість медиків.

Лікарі замість алергічної реакції понад три години лікували симптоми COVID-19. Малятку призначали крапельниці та інгаляції, внаслідок чого вона знепритомніла та посиніла. Лікарка не змогла надати першу медичну допомогу. Поки чекали на реанімацію, у дівчинки настала клінічна смерть.

Однорічна Женя була третьою довгоочікуваною дитиною в сім’ї Ляшенків. Швидко навчилася ходити, нечасто хворіла та починала розмовляти. Іноді погано спала, але мама знала як вгамувати дитину. У такому випадку давала чай. Цього разу з новим смаком – ягідний.

Мама дівчинки, Євгенія Коротенко, розповіла, що почула в дитини хрипи. Спочатку подумала, що просто забився носик, можливо, протягнуло на вулиці. Однак стан дитини почав погіршуватися, піднялася температура.

Батьки посеред ночі, не зволікаючи, поїхали до Броварської центральної-районної лікарні. У закладі на той час був один черговий лікар.

За словами мами, лікар був заспаний, неодноразово перепитував, чи є в когось симптоми COVID-19 й чи хворіла на нього дитина. Батьки пояснювали, що вдень і ввечері все було добре, а хрипи та температура почалися вночі.

Маленькій Жені зробили швидкий тест на виявлення COVID-19, який виявився позитивним. Однак пізніше прийшли результати ІФА-тесту, який коронавірусу не виявив.

Попри це, медики все одно почали лікувати дитину за антиковідним протоколом. Зі слів матері, лікар, навіть не оглянувши горла, поставив діагноз – гострий ларингіт та відправив дитину в інфекційне відділення.

До 7 ранку дівчинці ставили крапельниці та робили інгаляції від запалення в горлі. Цим втрачали час, коли Жені ще можна було допомогти.

Мама також розповідає, що її донечка сама, після цих процедур, показувала на горло. Але лікар так горло й не оглянув.

До того часу батьки самостійно почали підозрювати, що це могла бути алергія на новий чай. Відтак – вимагали вколоти антигістамінне, однак завідувачка відділення знову призначила інгаляцію.

Із цієї інгалація дитина зробила десь 5 вдихів. Після цього в неї різко почали рухатися руки й ноги та дитина почала синіти.

Лікарка схопила дитину й понесла до маніпуляційної. Там, за словами батьків, усі метушилися. Медпрацівники не могли знайти вентиль від кисневого пункту, щоб увімкнути кисень. А, коли його таки відкрили, було пізно. У дівчинки наступила клінічна смерть. Тільки після цього викликали реанімацію. А за півгодини дитину інтубували – ввели спеціальну трубку в трахею для механічної вентиляції легень.

За життя дитини довго борлися. Її стан на кілька годин стабілізувався. Однак лікар запевняв, що, навіть якщо дочка виживе, здорової їй уже не бути. Мозок без кисню через 6-8 хвилин помирає. А дитина не дихала 25 хвилин. Цей час лікарі втратили, поки чекали на реанімацію. Замість того, щоб провести інтубацію власноруч.

Батько дитини, Ігор Ляшенко, розповів, що, після реанімації, лікарка сказала, що просто розгубилася.

Наразі офіційний коментар від лікарні ніхто так і не отримав. Причиною смерті Жені в довідці лікарі записали – пневмонію.

Нині поліція відкрила кримінальне провадження за фактом смерті дитини.

До слова, батьки дівчинки – адвокати. Вони збираються боротися за те, щоб винних було покарано. Зокрема вимагають, щоб лікарів звільнили та позбавили права працювати в медичній сфері.

Фото: скріншот із відео