Виявилося, що забудовник має право на знесення будівлі, але нова має бути аналогічною за розмірами. Якби будівля мала охоронний статус, обмеження були б суворішими.

Департамент містобудування та архітектури КМДА видав містобудівні умови та обмеження на реконструкцію будівлі «Квіти України» в межах фундаменту. Про це повідомив у своєму Facebook заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій.

За його словами, це означає, що забудовник може знести об’єкт, але збудувати новий може лише у межах розмірів попереднього.

«Згідно з діючим законодавством, ці роботи передбачають заборону виходу за геометричні параметри фундаменту будівлі. Тож по факту забудовник може демонтувати існуючі несучі конструкції, натомість побудувавши нові в попередніх межах» — йдеться у повідомленні.

Тацій пояснює видачу таких МУО забудовнику тим, що будівля офіційно не визнана пам’яткою архітектури.

«Оскільки будівля має архітектурну цінність, але не є пам’яткою архітектури, МУО були видані саме на реконструкцію, а не реставрацію, що передбачена саме для архітектурних пам’яток. Якби будівля мала статус пам’ятки, замовник був би зобов’язаний оформити договір на охорону пам’ятки, в якому зазначається, які перетворення можливо виконувати на даній будівлі, після цього оформити «реставраційне завдання», розробити та погодити з органом культурної спадщини проектну документацію по реставрації» — пише чиновник.

Зі слів Тація, додаткові обмеження на проведення робіт на будівлі «Квіти України» накладає і те, що поруч розташовано інші об’єкти культурної спадщини, однак забудовник їх проігнорував.

Як ми повідомляли, знесення «Квітів України» почалося у понеділок, 12 липня. Активістам вдалося проникнути на територію, знести паркан та зупинити роботи: після цього суд наклав арешт на об’єкт і заборонив будь-які роботи.

Пізніше стало відомо, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав припис забудовнику припинити будівництво ще півтора тижні тому. Крім того, проект будівництва не погоджений з Мінкультом, як цього вимагає законодавство.

Інвестором будівництва начебто є Rockwill Group, у склад якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (Королівство Велика Британія) та RWS Immobilien (Чехія). Спеціалізація – інвестиційні проекти, керування інвестиціями, реконструкція та реставрація будівевль, зміна призначення і експлуатаціних властивостей нерухомостей. Сума інвестицій в «Квіти України» – начебто в межах 12 мільйонів доларів США.

Фото: УП