Забудовник обіцяв «реконструкцію з надбудовою», а в результаті повністю руйнує історичну будівлю.

На місці Київського сухарного заводу (Протасів яр, 3), який кілька днів тому почали розбирати будівельники, планують звести офісний комплекс Protasiv. Фото-візуалізації комплексу можна побачити на сайті компанії Yunakov Architects, яка є автором проекту «реконструкції».

Офісний центр матиме 8 поверхів, його загальна площа складатиме понад 7 тисяч квадратних метрів.

Знесення будівлі сухарного заводу почалося кілька днів тому; столичні правозахисники вважають, що воно є абсолютно незаконним. Як повідомили в ГО «Мапа Реновації», демонтаж має наступні порушення:

  • незаконно видані Містобудівні умови та обмеження, а відтак і дозвіл на будівельні роботи;
  • самочинне захоплення частини вулиці;
  • відсутність картки на порушення благоустрою та несвоєчасне встановлення інформаційного стенду.

В паспорті реконструкції заявлено, що її замовником є трикотажна фабрика «Роза», генпідрядник — «Альтіс-Констракшн», а автор проекту — «Творча майстерня «С.Юнаков», авторський нагляд здійснює архітектор Федір Юнаков.

Зазначимо, що на фото з паспорта реконструкції важко однозначно сказати, що це один і той же проект, що розробили в Yunakov Architects.

Зауважимо: одразу після того, як будівлю сухарного заводу почали зносити, місцеві активісти звернулися до правоохоронців; однак ті приїжджати відмовилися.

Натомість в КМДА заявили, що будівля заводу не мала статусу пам’ятки, проте вона знаходиться у межах історичного ареалу Києва. А відтак, будь-яке будівництво тут має бути узгоджене з Міністерством культури. У цьому відомстві поки не коментували знесення будинку.

Врятувати будівлю сухарного заводу вже навряд чи вдасться, оскільки знесення просувається швидко: кілька днів тому було розібрано більше половини конутрукцій. Окремо слід зауважити, що існують побоювання, що знесення заводу призведе до руйнації інших будівель поблизу, зокрема — Бактеріологічного інституту.

Комплекс сухарного заводу збудували у 1885-1886 роках: він включав зерносховище, хлібопекарню, склади і млин з паровою станцією. У 1930-х завод реконструювали під трикотажну фабрику імені Рози Люксембург.

Як зазначають містознавці, це була остання будівля в Протасовому Яру, яка збереглася з дореволюційних часів, не зазнавши значної реконструкції.

А нещодавно суд не зміг ухвалити рішення щодо законності зведення висоток Корбана у Протасовому Яру.

Фото: фейсбук, Yunakov Architects