Кімнату створили на базі Центру сім’ї Дарницького району.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У Дарницькому районі запрацювала перша в Україні «зелена кімната» унікального типу, у якій під час слідчих і процесуальних дій будуть спілкуватися з дитьми, які стали свідками домашнього насильства. Також там надаватимуть соціально-психологічну та правову допомогу.

«Ця кімната повністю обладнана відповідно до найновітніших вимог щодо доступності. Також присутній високошвидкісний інтернет, що дає можливість напряму транслювати цей процес. Не лише тут на місці працювати фахівцям і правоохоронцям, а й дистанційно спостерігати чи в залі суду, чи в інших місцях», – пояснив Ярослав Лагута, голова Дарницької РДА.

«Зелена кімната» – це два приміщення. В одному – психолог спілкується з дитиною, а в другому – правоохоронці та інші спеціалісти стежать через скло за розмовою.

«Дитина може щось малювати, говорити. Може навіть тут гратися. Психолог спостерігає за поведінкою дитини, ставить запитання. А за інтонацією та мовленням дитини психологи й експерти, які знаходяться з іншого боку, роблять заключення. Потім його використовують або для суду, або для того, щоб визначити, що далі робити з цією дитиною», – зазначила Наталя Костюк, директорка Центру сім‘ї Дарницького району.

До слова, відеозапис розмови можна буде використати під час судового засідання. Щоб туди не викликати дитину й так не травмувати її психологічно.

Щоб легше було й батькам потерпілих – для них також зробили подібне приміщення.

«Звісно краще, коли з дитиною спілкуються в окремій кімнаті, а не в суді. Усе для того, щоб уникнути цього додаткового тиску, щоб вона могла більш комфортно себе розкрити й змогла розказати про свої переживання», – розповіла Катерина Німченко, місцева мешканка.

Наразі у «зеленій кімнаті» працює троє психологів. У майбутньому планують збільшити штат працівників.

Цікаво, що прийматимуть дітей та батьків із різних районів. Записатися до психолога можна через сайт або Facebook-сторінку Центру сім‘ї Дарницького району міста Києва.

«Із початку року 1095 дітей постраждали від жорстокого поводження і 787 стали свідками домашнього насильства. І це тільки ті випадки, які офіційно зафіксовані. Цей унікальний для Києва заклад дасть можливість проводити опитування дітей максимально безболісно для їхньої психіки. Його будуть здійснювати фахівці-психологи під наглядом працівників правоохоронних органів», – зазначила Марина Хонда, заступниця голови КМДА.

Фото: КМДА