Пункт вакцинації відкрили на базі школи №73, що біля станції метро «Нивки».

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У столиці відкрилися нові центри вакцинації від COVID-19 працівників навчальних закладів міста.

Журналістка телеканалу «Київ» виїхала до одного з пунктів у Шевченківському районі, щоб дізнатися, як саме відбувається там процедура щеплення киян.

Зокрема знімальна група відвідала школу №73, де о 13:00 вже була черга з близько 20 людей. До слова, вакцинація однієї людини триває близько 5 хвилин.

У цей пункт вакцинації завезли 150 доз вакцини. Водночас така ж кількість людей зареєстрована сьогодні в чергу на щеплення.

Цікаво, що в школі №73 можуть вакцинуватися всі освітяни – вчителі, викладачі, вихователі, репетитори та інші учасники освітнього процесу.

«Нам наша директорка запропонувала пройти вакцинацію. Так як це Pfizer, то я вирішила, що мені хочеться щеплюватися цією вакциною. Нас попередили, що обов’язково потрібно з собою взяти паспорт та декларацію з сімейним лікарем. Я заповнила анкету, як зазвичай перед будь-яким щепленням, у якій погоджуюся, що я ознайомлена про всі деталі вакцинації, а також повідомила про всі свої захворювання. Це така офіційна згода, що я сама свідомо погоджуюся вакцинуватися», – розповіла пані Вікторія, вчителька однієї зі столичних шкіл.

Важливо, що в освітян була можливість відмовитися й дочекатися тієї вакцини, якою вони хочуть отримати щеплення. Наприклад, як пані Вікторія чекала на вакцину Pfizer.

«Є чіткий графік – із яких закладів освіти запрошені пацієнти. Загалом сьогодні на вакцинацію записалися понад 17 тисяч працівників освіти. Зокрема це працівники садочків, шкіл, гуртків, ЗВО будь-якої форми власності», – наголосила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

До слова, загалом для освітян виділено 125 тисяч доз. Цією вакциною також можуть щеплювати й людей із інтернатних закладів, працівників соцслужб, медиків та інших людей із 1 та 2 груп медичної карти вакцинації, які ще не отримали своє щеплення.

За словами заступниці голови КМДА, у Києві планують ще відкривати декілька пунктів, щоб пришвидшити процес імунізації.

Водночас усі освітяни, що вакцинувалися сьогодні, автоматично потрапляють у чергу на отримання другої дози вакцини. Їм прийде повідомлення щодо цього.

Фото: unsplash