Ризик захворіти у цих медиків дуже високий.

За час пандемії з 2600 співробітників бригад швидкої допомоги в Києві на COVID-19 перехворіли 86 людей. Про це заявив керівник Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф столиці Анатолій Вершигора, повідомляє «Громадське радіо».

За словами чиновника, в ситуації, що склалася, вкрай важливо убезпечити саме бригади «швидкої» від коронавірусної інфекції.

«Сьогодні за день ми виконуємо близько 1700 викликів, приблизно 600 з них йде на госпіталізацію. Але ми маємо убезпечити свій персонал. І якщо іноді ми довго їдемо, то це не на якусь надзвичайну ситуацію, а до пацієнта з температурою, позитивним тестом на коронавірус. У цьому випадку бригада має захистити себе, тому час, можливо, йде на те, щоб одягти засоби індивідуального захисту» — розповів Вершигора.

Також чиновник повідомив, що якщо працівники бригад не встигають надягти захисний костюм перед спілкуванням із пацієнтом з COVID, їм доводиться йти на самоізоляцію.

«Звичайно, тоді уся бригада після такого виклику йде на самоізоляцію. Зараз на одну-дві бригади менше тому, що пацієнти мають чесно сказати, що з ними трапилось» — повідомив Вершигора.

Нагадаємо, на ремонт лікарні, в якій лікується від коронавірусу Зеленський, витратили 13 мільйонів.

Фото: Спілка парамедиків