Жінка загинула під артилерійським обстрілом в середині березня.

На Київщині загинула журналістка та блогерка Оксана Гайдар, повідомив у Фейсбуці очільник Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Вона загинула внаслідок обстрілу російською артилерією села Шевченкове Броварського району між 11 та 12 березня.

Томіленко повідомляє, що Гайдай до повномасштабного вторгнення рф в Україну жила у Москві, а потім вирішила повернутися в Україну, аби бути поряд із матір’ю.

Мати Оксани Гайдар також загинула внаслідок того обстрілу.

Оксана Гайдар була відома своїми публікаціями на історичну тематику та дописами в соцмережах під псевдонімом Руда Пані. У них вона різко викривала імперські амбіції російської влади та її прагнення за будь-яку ціну встановити контроль над Україною. Причому писала Оксана свої дошкульні есе й коментарі з Москви, де жила разом із чоловіком і сином” — пише він.

«Вона залишалася свідомою та сміливою українкою в логові агресора. На неї тиснули, її та чоловіка свого часу залякували, як Оксана мені розповідала», – розповіла у коментарі НСЖУ журналістка Алла Лазарєва, яка була знайома з загиблою майже 40 років і підтримувала з нею зв’язок.

Томіленко зазначає: Гайдар народилася й виростала в Києві, в родині журналіста: її батько Юрій Гайдар працював заступником редактора «Спортивної газети». Закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Шевченка.

Останній твіт Оксани Гайдар у Твіттері (під нікнеймом “Руда Пані”) датований 11 березня. В ньому вона описує життя в окупації та повідомляє, що з міркувань безпеки писати твіти поки не буде.

Фото: Фейсбук