Забудовник начебто порушив закон, не проконсультувавшись перед роботами з архітектором будівлі.

Суд заборонив демонтувати будівлю колишньої оранжереї «Квіти України» в Києві через порушення немайнових авторських прав архітектора. Про це повідомляє юридична компанія Axon Partners, яка і подавала позов.

За словами адвокатів, вони взялися представляти Миколу Левчука, архітектора оригінальної будівлі «Квіти України».

Повідомляється, що архітектор Левчук є автором внутрішніх елементів декору, зокрема, оригінальних світильників та дизайну облицювання стін та в цілому автором проекту будівлі.

«Рендери зовнішнього вигляду будівлі після реконструкції, які опублікував власник, свідчать про те, що фасад буде кардинально змінено, а каскадний атріум – знищено. Проблема у тому, що власник не залучив нашого клієнта Миколу Левчука як автора проєкту будівлі «Квіти України» до жодних робіт з проєктування реконструкції будівлі, а також не отримав від нього згоду на реконструкцію та зміну» — йдеться у повідомленні компанії.

Axon Partners наголошують, що Левчук виступав і виступає проти реконструкції, «оскільки намір власника означає повне знищення первісного архітектурного проекту під прикриттям реконструкції». Перед початком робіт забудовник з ним не консультувався.

Нині адвокати готують позов про захист прав архітектора.

«Протягом найближчих днів ми подамо позов і будемо вимагати збереження первісного архітектурного проєкту та дотримання прав архітектора Левчука. Крім цього, ми проситимемо виплатити компенсації за зруйновану будівлю» — йдеться у повідомленні.

Як ми повідомляли, за МУО, що були видані КМДА, забудовник має право на знесення «Квітів України», але нова будівля має бути аналогічною за розмірами.

Фото: Фейсбук