Вона почнеться не раніше червня цього року.

Українці зможуть зробити платне щеплення від коронавірусу не раніше другої половини 2021 року. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі «Еспресо.TV».

За його словами, цей процес не буде прив’язаний до раніше узгоджених етапів вакцинації.

«Ми не виключаємо, що, можливо, з’явиться великий об’єм вакцини, яка дозволить комусь з групи п’ятого етапу, тобто українців 18-59 років, купити цю вакцину за гроші», ‒ сказав головний Ляшко.

За словами чиновнка, на даний момент усі доступні об’єми вакцини викуплені державою.

«Ми ще поки це питання (платної вакцинації – ред.) навіть не розглядаємо зараз. Увесь пріоритет — виключно на забезпечення кампанії безоплатної, добровільної імунопрофілактики для населення за нашими п’ятьма етапами», ‒ додав Ляшко.

Також головний санітарний лікар прогнозує, що зимовий локдаун в Україні продовжувати не будуть.

«Після того, як 25 числа знімуться жорсткі карантинні обмеження, буде незначне зростання захворюваності, але це зростання не має викликати ускладнень для системи охорони здоров’я. Якщо все буде відбуватися так, як ми спрогнозували, то ні продовження карантину, ні додаткових жорстких обмежень протягом осінньо-зимового періоду 2020-2021 не повинно бути. Але завжди є «але»: вірус підступний і новий» — попередив Ляшко.

Крім того, пізніше у своєму Facebook Ляшко повідомив, що невідомі особи від його імені намагаються видурювати гроші у українців і закликав бути пильними та не віддавати гроші шахраям.

«…від імені працівників приймальні головного санітарного лікаря телефонують шахраї та розповідають, про те, що я опинився у скрутній ситуації і просять перевести значну суму коштів на рахунок! Потім телефонує фейковий Ляшко з такого ж фейкового Телеграм каналу з моїм особистим фото… Офійційно повідомляю, що це ШАХРАЙСТВО!» — написав Ляшко.

Раніше ми писали про підпільну вакцинацію в Києві у клініці на Лук’янівці.

Фото: фейсбук