Канатна дорога планується за маршрутом: Арка дружби Народів, Поштова площа, Труханів острів.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Переможця інвестиційного конкурсу опублікували в розпорядженні КМДА № 9 від 11.01.2021.

За даними КМДА, інвестором для реалізації проекту «Облаштування атракціону канатна переправа через річку Дніпро від Арки дружби народів до Труханового острова» стало ТОВ «Активна країна».

Укласти відповідний договір із переможцем та замовником – комунальним підприємством по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо» – доручили Департаменту економіки та інвестицій КМДА.

«Територія облаштування атракціону складається із двох земельних ділянок – 0,02 га (розташована біля Арки дружби народів у Печерському районі) та 0,05 га (на території острова Труханів у Дніпровському районі). Орієнтовна загальна вартість облаштування об’єкта інвестування становить 3,6 мільйона гривень», – зазначили в КМДА.

Водночас у Департаменті економіки та інвестицій наголосили, що, за умовами конкурсу із залучення інвестора, до реалізації проекту будівництво капітальних споруд на території облаштування об’єкта інвестування заборонено. Натомість мають встановити винятково збірно-розбірні тимчасові конструкції, без облаштування фундаментів, без завдання шкоди природним об’єктам, розташованим на території.

Інвестор також зобов’язаний забезпечити технічну можливість демонтажу всіх складових частин атракціону без завдання шкоди території та природним об’єктам, розташованим на ній.

«Із виписаних умов інвестиційного конкурсу стає зрозуміло, що облаштування атракціону канатної переправи жодним чином не стосується реалізації масштабного будівництва об’єкту інженерно-транспортної інфраструктури – канатної дороги з об’єктами громадського призначення за маршрутом: Арка дружби Народів, Поштова площа, Труханів острів. Наразі цей проект перебуває на стадії вирішення всіх майново-правових питань, лише після цього сформують умови конкурсу. Зокрема, орієнтовні строки будівництва об’єкта», – зазначили в Департаменті економіки та інвестицій.

Нагадаємо, інвестора для канатної дороги почали шукати ще в жовтні 2020 року.

Фото: КМДА