У тендері на добудову Дарницького моста в Києві перемогло ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада".

Воно має добудувати міст за 1,15 млрд грн, свідчать результати торгів у системі Prozorro.

Компанія має добудувати залізнично-автомобільний міст на залізничній ділянці “Київ-Московський-Дарниця” та заїзди на нього. Всі роботи планується завершити до 31 грудня 2022 року.

Зокрема, компанія гарантує якість асфальтобетонного покриття терміном на 10 років.

У торгах також брало участь ТОВ “Автомагістраль-Південь”. “Автострада” погодилася добудувати міст на 3000 грн дешевше за неї. До кінця 2017-го бенефіціаром “Автостради” був німець Цахаріас Вальтер. Зараз через холдинг MC Capital вона належить бізнесменові Максиму Шкілю, свідчать дані в реєстрі юросіб Мін’юсту.

Будівництво Дарницького автомобільного моста розпочали 2004 року. Він має по три смуги руху в кожному напрямку. Пропускна здатність – 35 000 автомобілів на день. На лівому березі міст веде до розв’язки на Дніпровській набережній і охоплює дорогу вздовж залізничних шляхів через Харківський шляхопровід у напрямку станції Дарниця. На правому березі заїзди виходять на Наддніпрянське шосе. Зараз на мосту відсутні автомобільні заїзди на лівому березі Дніпра. Заїзди на правому березі побудовано. Об’єкт частково відкрили у 2010-2011 роках, але закінчити роботи не вдалося, він понад 10 років перебуває у статусі будмайданчика.
11 липня 2020 року Київавтодор оцінив вартість робіт після завершення будівництва Дарницького моста через Дніпро в Києві у 1,2 млрд грн. 3 березня 2021 року в Укравтодорі пообіцяли добудувати Дарницький міст до кінця 2021 року. В кінці травня Укрзалізниця оголосила відповідний тендер на 1,2 млрд грн. Відповідно до нього всі роботи на мосту мають бути виконані до кінця 2022 року. Наприкінці липня Кабмін виділив 500 млн грн на добудову моста.
Фото: Фейсбук