За вересень на деяких столичних ділянках зафіксували перевищення гранично допустимих норм.

У вересні на 16 постах Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського провела спостереження за забрудненням атмосферного повітря в Києві. Йдеться на сторінці обсерваторії в Facebook.

У вересні з 20 домішок, які визначались лабораторіями обсерваторії, перевищення середньодобових гранично-допустимих концентрацій (ГДКс.д.) відмічалось з діоксиду азоту – у 3,0 рази, фенолу – у 1,7, формальдегіду – у 1,3, оксиду азоту – у 1,2, діоксиду сірки – у 1,1 раза.

Максимальні разові концентрації діоксиду азоту у вересні становили:

  • 2,1 ГДКм.р. – на вулиці Каунаській, 1,8 ГДКм.р. – на Бессарабській площі, 1,7 ГДКм.р. – на Деміївській площі,
  • 1,6 ГДКм.р. – на проспекті Перемоги (район метро «Святошин») та вулиці Інженера Бородіна (район ДВРЗ);
  • ще на п’яти постах максимальні концентрації діоксиду азоту досягали 1,1-1,5 ГДКм.р

новини 15.10.2020 Інформація про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Києві у вересні 2020…

Опубліковано Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського Четвер, 15 жовтня 2020 р.

Загальний рівень забруднення атмосфери у вересні по місту характеризувався як високий.

Найбільш забрудненими у вересні були райони Деміївської площі, вулиць Каунаської та Семена Скляренка. Високим рівнем забруднення повітря характеризувались також Бессарабська площа, вулиця Олександра Довженка (поблизу метро «Шулявка»), проспекти Перемоги (район метро «Святошин») та Оболонський, площа Перемоги, бульвар Лесі Українки. Повітря на вулицях Академіка Стражеска, Попудренка, Інженера Бородіна (район ДВРЗ) характеризувалось підвищеним рівнем забруднення.

Гідропарку (поблизу мосту метро та автомагістралі) та проспект Науки (поряд з метеомайданчиком обсерваторії) характеризувались низьким рівнем забруднення повітря.
Загалом у вересні, порівняно з попереднім місяцем, спостерігалось підвищення середнього вмісту фенолу та зниження вмісту формальдегіду.
У порівнянні з вереснем 2019 р. загальний рівень забруднення повітря в Києві знизився. Зафіксовано суттєве зниження вмісту формальдегіду, деяке зниження вмісту фенолу та діоксиду сірки. Лише з діоксиду та оксиду азоту зафіксовано підвищення середньомісячних концентрацій.
За даними спостережень кисневий режим річки був задовільний. Води Дніпра були забруднені сполуками азоту нітритного, сполуками мангану на рівні 1-3 ГДК, цинку – 1-4 ГДК, міді – 1-7 ГДК, сполуками хрому шестивалентного – 2-11 ГДК. Концентрації азоту амонійного, заліза загального, фенолів були на рівні ГДК. Вміст нафтопродуктів, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) не перевищував відповідні нормативи.
Радіаційний стан на території Києва у вересні був стабільним. Потужність експозиційної дози гамма-випромінення у Києві протягом місяця знаходилась в межах 10-14 мкР/год, за середнього значення 12 мкР/год.
Перевищень допустимих (за НРБУ-97) концентрацій радіонуклідів у атмосферному повітрі протягом вересня 2020 року у м. Київ не спостерігалось. Об’ємна активність цезію-137 у дніпровській воді в районі Києва складала 8,8 Бк/м3, стронцію-90 – 26 Бк/м3, що істотно нижче за допустимий вміст цих радіонуклідів у питній воді згідно “Допустимих рівнів вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у харчових продуктах та питній воді” (допустимий рівень – 2000 Бк/м3 для кожного з цих радіонуклідів).
Нагадаємо, стало відомо, де в Києві минулого тижня був високий рівень забруднення повітря.
Фото: unsplash