Попри заперечення власників, багато киян все одно вважають спортивний покер азартною грою.

У покерному клубі, який учора відкрився в Будинку профспілок у центрі Києва, одразу виник ажіотаж. Власники при цьому запевняють, що в закладі на гроші не грають — про це йшлося у сюжеті програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Заклад із назвою Full House Khreschatyk відвідала знімальна група телеканалу «Київ» — після короткої розмови з охороною до журналістів вийшов голова Федерації спортивного покеру Сергій Єфіменко. Саме він і запевнив, що в клубі  — ніякого азарту, чистий спорт; оскільки виграш залежить винятково від призового місця, яке зайняв учасник. Кожен із гравців робить стартовий внесок, і з цих грошей формують призовий фонд. Зі слів Єфименка, стартові внески, з яких формують цей фонд, невеликі, тому великих сум в клубі начебто ніхто не втрачає і не виграє.

Так виглядає вивіска клубу на вулиці

«У нас  є контрольно-ревізійний кабінет. Крім того, є відокремлені підрозділи в областях, вони мають доступ безперешкодний в будь-який час відповідно до договору в будь-яке приміщення клубу, шоб там не було ні рулеток, ні гри в кеш на гроші. Плюс я сподіваюсь шо ми підпишем меморандум із МВС шоб разом з нами мали вільний доступ і працівники поліції» — зазначив Єфіменко.

Перехожі на Майдані Незалежності, яких опитали журналісти, здебільшого негативно ставляться до відкриття покерного клубу в Будинку профспілок. Дехто зауважує, що таким закладам не місце в державних приміщеннях, інші зазначають, що у спортивному покері гравцями усе одно керує азарт.

Натомість секретарка голови Федерації профспілок Григорія Осового, до якого знімальна група звернулася за коментарем, повідомила, що він «не буде коментувати те, про що офіційно вже все сказано» і кинула слухавку.

Водночас, співвласник Будинку профспілок Назар Бенч заявив, що з юридичної точки зору жодного порушення у відкритті покерного клубу в Будинку профспілок немає, «однак, з етичної та моральної точки зору це неприпустимо». Про це він сказав «Громадскьому радіо».

«Коли стаються ситуації, де є така тонка межа між «добре» і погано», певними моральними принципами, громадянське суспільство має дати відповідь, чи доречно це, чи має бути цей заклад у Будинку профспілок. Якщо ми говоритимемо про це і звертатимемо увагу, Федерація профспілок і орендар мають піти на зустріч цьому запиту, який буде у суспільства» — сказав Бенч.

Він додав, що громадськість має публічно засуджувати такі дії, якщо вважає їх недоречними.

«За допомогою журналістів, громадських організацій, бізнесу, представником якого я є, інформація про це має доноситись. У такій формі ми повинні відстоювати свою позицію. Якоюсь мірою ця ситуація з точки зору орендаря є патовою. З одного боку він, можливо, усвідомлює, недоречність функціонування у будівлі цього клубу, але з іншого боку він вклав туди кошти. Той чи інший формат виходу із ситуації можна знайти. Головне, щоб було бажання до діалогу» — пілдсумував Бенч.

А громадський активіст Микола Виговський в ефірі програми «Київ. NewsRoom» заявив, що заборона грати на гроші в клубі «спортивного покеру» є вкрай умовною.

«Я знаю, як в Україні ці заборони обходять. Це традиційна історія — люди приходять в покерний клуб, берут ьв користування фішки і за них платять ніби заставу. Береш кількість фішок, на які хочеш пограти 10-15 тисяч… але ніхто ніякого обліку не веде, якщо ти там настріляєш не на 15 тисяч, а на 150, тобі з радістю видадуть заставу на 150 тисяч» — розповів Виговський.

За його словами, турніри зі спортивного покеру, які проходитимуть в закладі, також можна вважати азартною грою. Також Виговський наголошує, що розслідування, після кого стало відомо про плани відкрити покерний клуб в Будинку профспілок, лише підтверджує ці здогадки; за його словами, журналістам вдалося зафільмувати столи, на яких зазвичай грають «на живий кеш».

Як ми повідомляли, проти відкриття клубу виступали також Міністерство культури. 

Фото: скріншоти