Ціна на полуницю в Києві - від 85 гривень за кілограм.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У столиці активно набирає обертів сезон полуниці, який розпочався цьогоріч із запізненням на тиждень. Ціни на ягоду ще «кусаються», однак люди купують.

Журналістка програми «Якісне життя» телеканалу «Київ» купила полуницю у двох місцях – на ринку й у магазині, щоб перевірити якість ягід.

Цікаво, що в супермаркеті ціна на полуницю стартувала від 120 гривень за кілограм. Тим часом на столичних базарчиках можна знайти полуницю за 85 гривень за кілограм.

За допомогою нітратоміра в ефірі телеканалу ведучі перевірили якість ягід.

Як з’ясувалося, полуниця, куплена і на ринку, і в магазині виявилася придатною для споживання.

До слова, будь-хто охочий може придбати собі нітратомір і виміряти вміст нітратів у ягодах перед тим, як їх купувати з прилавків.

Важливо, що стигла ягода завжди яскраво-червона. Якщо ж вона має темно-червоний колір – це ознака того, що полуниця зіпсувалася. Світло-рожеву полуницю і ягоди з зеленими плямами теж не варто купувати, адже вони ще не дозріли.

Вибираючи полуницю на прилавку, також подивіться, чи не пом’яті ягоди. Разом із соком полуниця втрачає всі корисні властивості й смакові якості. Відтак, купуйте тільки тверді ягоди.

Також у якісної стиглої полуниці яскраво виражений натуральний аромат. Якщо він не відчувається, купувати таку полуницю не варто.

Цікаво, що полуниця, яка блищить і має вигляд, як на картинці, – швидше за все неприродна й вирощена на нітратах.

Ранню полуницю перед вживанням рекомендується замочити в холодній воді на 60 хвилин. Після цього воду потрібно злити й знову помити ягоди. Це допоможе убезпечити себе від можливих отруєнь. Також на немитій полуниці міститься пилок, який може бути небезпечним для алергіків.

Фото: фейсбук