Дарницький райсуд Києва звільнив Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями у справі про викрадення та катування активістів Майдану.

Про таке рішення Дарницького райсуду повідомляє Watchers із зали засідань у понеділок, 26 липня.

Зокрема, клопотання про зняття відповідальності з Крисіна подала його адвокатка Тетяна Гнатюк. Причина – закінчення строків давності по кількох статтях. Йдеться про три статтями у справі про викрадення та катування активістів Майдану:

  • ст. 296 (хуліганство вчинене групою осіб)
  • ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій)
  • ст. 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів щодо двох чи більше осіб) Кримінального кодексу України.

Прокурорка Юлія Малашич в суді зауважила, що захисники Крисіна робили все можливе, аби затягнути судовий розгляд даної справи.

Уся поведінка захисту, а саме затягування — дало свій результат. Після 5 місяців неявок адвокатів судовий розгляд розпочався із запізненням. Строки давності по трьох статтях дійсно минули“, — сказала вона в суді.

Рішення про задоволення клопотання сторони захисту Юрія Крисіна ухвалила суддя Олена Просалова.

У справі Крисіна лише по ст. 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу чинити дії, що суперечать їх волі) не спливли строки давності.

Нагадаємо, раніше суд першої інстанції, розглядаючи інше провадження щодо Крисіна, визнав його винним у хуліганстві, нанесенні тілесних ушкоджень, внаслідок чого в подальшому загинув журналіст В’ячеслав Веремій. Крисіна спершу засудили до 4 років умовно. У червні 2018 року Апеляційний суд скасував це рішення та призначив реальний термін ув’язнення — 5 років. Він відбуває покарання в Торецькій колонії Донецької області.

Фото: Фейсбук