Якщо довести незаконність роботи магазину в карантин - його можуть оштрафувати до 5% від річного доходу.

Детальніше про те, чому не покарані порушники карантину у Києві та інших містах, повідомив Антимонопольний комітет України.

Так, в АМКУ запевняють, що не ухвалювали жодних рішень про відсутність порушень окремими торговими мережами під час карантину.

Як роз’яснили в Комітеті, Північне міжобласне тервідділення АМКУ, відповідно до постанови Кабінету міністрів від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», отримало доручення  перевірити такі підприємства:

  • ТОВ «Епіцентр К»
  • ПрАТ «Нова Лінія»
  • ТОВ «Леруа Мерлен Україна».

Крім того, ці компанії перевіряли на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції з урахуванням вимог вищезазначеної постанови уряду.

У травні 2020 року підбулося засідання Кабміну, на якому Міністр внутрішніх справ повідомляв, що поліція перевірила 162 будівельних супермаркети (серед яких – «Епіцентр» та «Нова лінія»). Правоохоронці, за словами міністра, тоді склали 94 протоколи щодо супермаркетів (з них – 26 щодо мережі «Епіцентр»).

«Також Київська міська рада заявляла що, «перевірили майже 6 тисяч ресторанів, нічних клубів, кафе та магазинів. Загалом на керівників та власників закладів склали 286 адміністративних протоколів і виписали штрафи від 34 до 170 тисяч гривень…», – цитує АМКУ повідомлення Київради.

Проте, для притягнення порушників до відповідальності АМКУ необхідно мати підтвердження порушення – тобто рішення суду. А справи про порушення карантину розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Комітет, аби отримати підтвердження цих даних, промоніторив інформацію у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Однак станом на 31.05.2021 не було виявлено жодного чинного рішення суду про притягнення до відповідальності ТОВ «Епіцентр К», ПрАТ «Нова Лінія» чи ТОВ «Леруа Мерлен Україна» або їх посадових осіб (керівників та власників) за адмінпорушення передбачене статтею 443 КУпАП“, – заявили в Антимономольному комітеті.

У Комітеті також кажуть, що отримали інформацію про причини закриття судами цих справ.

Причинами, зокрема, були неналежне складання протоколів (на неуповноважену особу, відсутня належна фіксація факту вчинення правопорушення, не вказано яку саме норму та якого нормативно-правового акту було порушено тощо) та малозначність вчиненого правопорушення, що карається виключно усним зауваженням“, – сказали в АМКУ.

Додали, що якби рішення судів підтвердили порушення цими підприємствами норм карантину та законодаства про конкуренцію, то за такі порушення штраф може сягати до 5% від доходу суб’єкта господарювання за рік, що передував порушенню.

Нагадаємо, востаннє протоколи за порушення карантинних обмежень на два столичних «Епіцентри» складали в кінці квітня 2021 року.

Фото: Фейсбук