САП закінчила досудове розслідування.

Справу екс-директора «Укрбуду» Максима Микитася щодо махінацій з будівництвом квартир для Нацгвардії передали до Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Про це повідомляє Центр протидії корупції в Фейсбук.

2 листопада 2021 року прокурорами САП прийнято рішення про закінчення досудового розслідування та скерування до суду обвинувального акту стосовно 7 осіб, серед яких колишній нардеп та екс-командувач Національної гвардії України, топ-менеджмент найбільшої будівельної компанії України та колишній високопосадовець Збройний сил України, обвинувачених у незаконному заволодінні майном Національної гвардії.

Нагадаємо, колишньому командувачу Національної гвардії України Юрію Аллерову та колишньому народному депутату — колишньому бенефіціарному власнику ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Максиму Микитасю повідомлено про нові підозри у справі щодо заволодіння майном Нацгвардії на суму 81,64 млн гривень.

Йдеться про справу щодо схеми з заволодіння нерухомістю Нацгвардії. Так, за даними НАБУ, НГУ мала отримати у збудованому на території колишньої військової частини ЖК у центрі Києва 50 квартир та 30 паркомісць. Натомість, згодом, за додатковими угодами, НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку того ж забудовника на околиці Києва.

Вартість цих квартир, як повідомляє НАБУ із посиланням на дані експертизи, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

Зауважимо: станом на грудень 2020 року Микитась фігурував у чотирьох кримінальних провадженнях: справа про житло Нацгвардії і окремо справа про хабар командувачу Нацгвардії, справа з хуліганством, коли він кидався на главу ОТГ у Чернігівській області і справа про тендер у Чорнобилі на мільярд гривень, де Микитася звинувачують в тому, що за виграш у тендері він дав хабар квартирами чиновнику «Енергоатому».

Фото: Фейсбук