Київський апеляційний суд постановив стягнути з народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука компенсацію на користь видавництва Vivat щодо розгляду справи про заборону поширення книги журналіста Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” у розмірі майже 140 тисяч гривень.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив адвокат Кіпіані В’ячеслав Якубенко.

“Апеляційний суд задовольнив заяву видавництва Vivat і додатковою постановою стягнув з Медведчука 139,5 тисячі гривень, витрачених видавництвом на правову допомогу в апеляційній інстанції. Тепер це спір про гроші”, – зазначив адвокат.

На переконання Якубенка, Віктор Медведчук не поступиться грошима та подасть касаційну скаргу на рішення суду.

У коментарі Суспільному Вахтанг Кіпіані підтвердив інформацію про судове рішення та зазначив, що ця сума має бути відшкодована на користь видавництва.

“Це відшкодування стосується видавництва. Мені Медведчук винен 780 гривень згідно з рішенням апеляційного суду, яке було два тижні тому. Якщо він подасть касацію, побачимо, що буде у Верховному суді”, – зауважив він.

У Медведчука є 30 днів на подачу касації.

Нагадаємо, книга Кіпіані “Справа Василя Стуса” вийшла в друк у травні 2019 року. У вересні 2020-го Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити розповсюдження книжки “у будь-який спосіб на будь-якій території”. Позивач вважає, що у дев’яти епізодах книги містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року.

19 жовтня 2020 року Дарницький районний частково задовольнив позов Медведчука: визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність. 19 березня Київський апеляційний суд дозволив розповсюджувати книгу “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані та скасував рішення суду першої інстанції, яким автора та видавництво зобов’язували видалити з книги інформацію про Медведчука. З позивача стягнули 768 грн на користь харківського видавництва, аналогічну суму він має сплатити на користь автора.

Фото: Віват