Апеляційний суд виніс додаткове рішення у справі за позовом кума Путіна до історика Вахтанга Кіпіані, який видав книгу «Справа Василя Стуса».

Київський апеляційний суд 1 червня виніс додаткову постанову у справі за позовом кума Путіна і нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука до історика Вахтанга Кіпіані, який видав книгу «Справа Василя Стуса».

Так, 15 квітня на адресу Київського апеляційного суду надійшла заява ТОВ «Видавництво «Віват» про ухвалення додаткового рішення. Зокрема, заявник просив стягнути з Віктора Медведчука на його користь судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 271,77 тис. грн. та витрати, пов`язані з явкою представників до суду у розмірі 56,8 тис. грн., а також витрати зі сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.

19 травня Медведчук скерував до суду заяву, в якій просив відмовити видавництву.

Водночас апеляційна інстанція дійшла висновків про часткове задоволення заяви ТОВ «Видавництво «Віват», оскільки «витрати на професійну правничу допомогу та витрати, пов`язані з явкою представників товариства до районного суду є співрозмірними зі складністю цієї справи».

Отже, Віктор Медведчук повинен сплатити видавництву 295,7 тис. грн витрат на правничу допомогу і 2,3 тис. грн судового збору за подання апеляційної скарги.

Додаткова постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року Дарницький райсуд Києва частково задовольнив позов Віктора Медведчука проти видавництва “Віват”, яке видало книгу “Справа Василя Стуса”. Вимагалося видалити з книги епізоди, в яких згадувався Медведчук як адвокат Стуса.

Одразу після цього рішення харківське видавництво отримало понад 9 тисяч передзамовлень на книжку Кіпіані. Крім того, видавництво Vivat у новому накладі книги надрукувало текст рішення Дарницького райсуду Києва про заборону згадувати ім’я Віктора Медведчука.

А 19 березня Київський апеляційний суд скасував рішення Дарницького райсуду, тож текст книги залишився незмінним.

Після цієї історії на YouTube став набирати популярності фільм “Заборонений” про останні роки життя Стуса.

Нещодавно, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій редакція Kyiv Media прибрала трохи порослу бур’яном могилу Василя Стуса на Байковому цвинтарі.

Фото: Фейсбук