Автори проекту поки не мають вирішення проблеми великого транспортного навантаження.

Стали відомі деталі будівництва нового спорткомплексу з великою баскетбольною ареною у Києві на Микільській Слобідці. Їх у своєму Фейсбуці наводить представниця ГО «Микільська Слобідка» Олена Медведенко.

За її словами, замовником будівництва має стати державне підприємство «СК «Атлет»; поруч із ареною планується будівництво парку. Медведева наголосила, що якби не місцеві активісти, всі ділянки, де планується будівництво, вже давно були б забудовані нерухомістю.

Будівництво нової арени обговорювали під час презентації в Дніпровській РДА.

«Громада розповіла про 15-ти річну історію відстоювання берега від забудови для створення парку і що, якби не мешканці Микільської Слобідки — всі ці ділянки вже були б забудовані і не було б можливості зараз Державі претендувати на ділянку для будівництва залу (…) Зараз має розпочатись процедура викупу трьох ділянок Ощадбанку державним підприємством: на одній ділянці планується арена, на двох інших (включно з Зоною Здоров‘я) — парк» — пише вона.

Зі слів Медведевої, основним зауваженням представників громади було те, що на дотичних ділянках вже проголосовано першу чергу парку «Микільська Слобідка», а «Київзеленбудом» надано дозвіл на проведення землеустрою. Роботи мають бути виконані цього року.

«А на землях Ощадбанку передбачалось, що у майбутньому має з‘явитись друга черга парку, коли місто викупить ці ділянки, але нажаль поки цього не сталось. Також, ці ділянки входять в межі Історичного ландшафту київських гір і долини р. Дніпра, які захищені рішеннями Департаменту охорони культурної спадщини і будь-який проект має погоджуватись, проходити громадські слухання, оцінку впливу не довкілля. Тому, рішення питання може бути лише комплексним для всього берега і включати вирішення питань з проблемними ділянками: приватні будинки, плавучі дачі, наливайки, паркани, Плесо, очисні споруди, ділянка 7-9, що розміщені на березі і не можуть залишатись в тому вигляді, в якому є зараз. Проект має пропонувати комплексне рішення, з максимально великим парком, транспортною моделлю і передбаченою необхідною кількістю паркомісць» — вказує вона.

Вирішення проблеми транспортного навантаження, яке виникне після будівництва, поки немає. Зі слів активістки, є і інші невирішені питання.

«Щодо міських комунікацій та експертизи проекту, то тут теж поки немає інформації. Проектування поки не розпочалось і тому поки представники Міністерства не змогли дати такої інформації. Це буде можливо після передачі земельної ділянки ДП, отримання МУО і виділення коштів на проектування» — пише вона.

Також повідомляється, що арену збираються будувати в рамках «Великого будівництва» імені Зеленського.

Зі слів Медведевої, сторони домовилися по декільком пунктам.

«… громада зі своєї сторони готує Концепцію та Генплан Дикого Лівого парку (територія, до якої входять ділянки під будівництво арени і парку – ред.), і за місяці її презентує. А представники державних органів: створюють при Мінмолодьспорт робочу групу, яка має повноваження наглядової ради за проектом, як це було зроблено щодо Гостинного двору при Мінкульті (…) ДП СК Атлет має підготувати дорожню карту реалізації проекту, розпочати передачу земельної ділянки для того, щоб мати право розпочати проектування і робити необхідні експертизи (…) арену хочуть збудувати тут в рамках «Велике Будівництво» Президента» — підсумувала вона.

Як ми писали, вказаний спорткомплекс має стати головною ареною для проведення матчів чемпіонату Європи з баскетболу 2025-го року, на проведення якого Україна подала заявку.

Фото: Фейсбук