Kyiv Media

Видатний конструктор народився у Києві, а працював у США.

США готові профінансувати відновлення садиби авіаконструктора Ігоря Сікорського на вулиці Ярославів Вал, 15б у Києві. Про це сьогодні під час пленарного засідання повідомив народний депутат Арсеній Пушкаренко (фракція «Слуга народу»).

За словами Пушкаренка, для цього потрібно, щоб Міністерство оборони України ухвалило рішення про початок реконструкції об’єкта.

«Сьогодні і корпорація Сікорських, капіталізація якої – мільярди, і Сполучені Штати Америки готові фінансово взяти реалізацію цього проекту», – розповів депутат.

За його словами, після повернення садиби у державну власність Міноборони і балансоутримувач будівлі, держпідприємство «Козацький», не зробили необхідних кроків для початку реконструкції, внаслідок чого садиба продовжує руйнуватися.

«Я виступаю з ініціативою і прошу вас усіх підтримати, щоб ми ініціювали до Міністерства оборони звернення з конкретною вимогою, щоб міністерство сьогодні розпочало реконструкцію садиби Сікорського», – заявив нардеп.

Ігор Сікорський – видатний авіаконструктор українського походження. Народився в Києві, жив у садибі Сікорських за адресою Ярославів Вал, 15-Б. Триповерховий будинок збережений і перебуває в занедбаному стані. У 2000 році садибу Сікорського передали в оренду на 49 років благодійному фонду «Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського», пов’язаному з Нестором Шуфричем. 2016 року рішенням суду будинок Сікорського повернули у власність Міністерства оборони.

У 1919 році Ігор Сікорський емігрував до США, де у 1923 році заснував компанію Sikorsky Aircraft. У 2-15 році її продали корпорації Lockheed Martin за 9 мільярдів доларів. Компанія спеціалізується на виробництві військових та цивільних гелікоптерів.

Минулоріч у Києві запрацював віртуальний музей Ігоря Сікорського.

Фото: Радіо Свобода

Останні новини

Погода
Більше новин