Основні сесії ЗНО мають розпочатись за тиждень до завершення навчального року в школах.

Про це заявив в.о. першого заступника Голови КМДА, співголова фракції «Удар» у Київській міській раді Валентин Мондріївський.

За наказом Міністерства освіти і науки України, основні сесії зовнішнього незалежного оцінювання мають розпочатись із 21 травня — за тиждень до завершення навчального року в школах. Проте, складання ЗНО передбачає певні обмеження, а саме — жодних сторонніх осіб у приміщеннях під час тестування.

«280 тисяч учнів 1-10 класів мають поступитися місцем одинадцятикласникам, які 21, 24, 25 та 28 травня будуть здавати ЗНО. Якщо ж для старших класів ще можливо організувати дистанційне навчання в ці дні, то для учнів молодшої школи такий формат — неефективний. Окрім того, батькам, чиї діти навчаються у 1-4 класах, доведеться також залишатися вдома та якось організувати навчальний процес», — підкреслив Валентин Мондріївський.

Він наголосив, що комфортна здача ЗНО для одних учнів, не має спричиняти дискомфорт для інших школярів.

«Сподіваємось, що на рівні країни приймуть зважене та комфортне рішення для всіх учасників освітнього процесу», — додав Валентин Мондріївський.

До слова, директорка Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян пояснила, що у травні цього року багато святкових днів, тому в цьому місяці майже половина днів “випадає з навчання”. До того ж, в кінці травня випускники будуть складати ЗНО.

За її словами, четверта чверть навчання складається з двох місяців (квітень, травень), але якщо квітень має 30 днів, із них робочих – 22, то травень – 31 день, але робочих лише 14 днів (10 вихідних, три святкових дні, чотири дні ДПА (ЗНО).

Фото: Фейсбук