Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Співпрацював з російськими окупантами та був проголошений так званим керівником тимчасово-цивільної адміністрації м. Нова Каховка Херсонської області. Мешканцю міста Києва повідомлено про підозру у колабораційній діяльності.

“Подільською окружною прокуратурою міста Києва спільно зі слідчими Подільського УП ГУНП у м. Києві за матеріалами ДЗНД СБ України повідомлено про підозру мешканцю міста Києва у вчиненні публічних закликів до співпраці з збройними формуваннями держави-агресора та у зайнятті посади, пов’язаної з виконанням адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території (ч.ч. 1, 5 ст. 111-1 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Слідством встановлено, що підозрюваний житель Києва в умовах воєнного стану 2 квітня прийняв пропозицію співпраці від представників збройних сил РФ та був проголошений керівником тимчасово-цивільної адміністрації м. Нова Каховка Херсонської області. У подальшому чоловік неодноразово публічно закликав жителів даного населеного пункту до співпраці зі збройними силами держави-агресора.

Крім того, підозрюваний у соціальних мережах публічно заперечував необхідність надання місцевому населенню гуманітарної допомоги від української влади та зазначив про необхідність налагодження зв’язків з державою-агресором. Йому повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 1, 5 ст. 111-1 КК України).

В повідомленні не вказано імені, втім мова йде про Володимира Леонтьєва – йому 58 років. Він колишній замполіт радянської армії після відставки працював у керівництві кількох великих підприємств у Херсонській області. Серед них – акціонерне товариство «Чумак», де на початку нульових він був фінансовим директором та заступником гендиректора. Як пишуть херсонські медіа, Леонтьєв був звільнений через те, що організував у Донецьку підпільний цех з виробництва лівого кетчупу «Чумак» та олії тієї ж марки. У 2011 році Леонтьєв звинувачувався у розкраданні майна Новокаховського заводу будівельних матеріалів. Однак у судовому реєстрі немає продовження ні першої, ні другої історії.

Фото: Фейсбук