Спілка опікуватиметься авторськими правами учасників.

Кілька відомих українських музикантів утворили спілку «Автори та Видавці» для захисту авторських прав на свою творчість. Про це у своєму Fаcebook повідомила співачка Руслана Лижичко, яку обрали президентом цієї спілки.

У відеозверненні вона пояснила, що цівілізованої системи авторського права в незалежній Україні ніколи не було.

«Разом ми створимо організацію, що досягне трьох максимумів: максимальної чесності, максимальної прозорості й максимальної ефективності. Ця організація стане надійним партнером всім українським авторам, збиратиме, розподілятиме й виплачуватиме їм роялті за їхню музику – чесно, прозоро й ефективно» — заявила співачка.

До спілки увійшли Джамала, Jerry Heil, Євген Галич, Вадим Красноокий, Ольга Полякова, Олександр Пономарьов, Іван Дорн, гурт «Бумбокс», а також представники лейблів «Суперсиметрія» Святослава Вакарчука, Sony та Universal. За словами Лижичко, пізніше до спілки, можливо, будуть приєднуватися й інші автори музики.

У Facebook вже створили офіційну сторінку спілки «Автори та Видавці». Інформації там вкрай мало, але в одному з дописів описані принципи роботи.

«Метою (цілями) діяльності СПІЛКИ є здійснення добровільного, розширеного та (або) обов’язкового управління на колективній основі майновими правами правовласників у відповідних сферах використання на об’єкти авторського права без отримання прибутку відповідно до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» — йдеться у публікації.

Сьогодні ми писали про те, що у Києві покажуть картини, намальовані ув’язненими.

Фото: фейсбук