Національна спілка письменників України ініціювала дискусію про закриття в Києві музею Міхаіла Булґакова.

Про це вона повідомила у заяві, оприлюдненій на сайті НСПУ.

Замість музею російського письменника Секретаріат НСПУ пропонує створити музей видатного українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав у цьому будинку до 1906 року.

Також НСПУ пропонує передати всі музейні експонати на архівне зберігання в Національний музей літератури.

«Серед постраждалих від постійних обстрілів і бомбувань із боку росії є не лише українські громадяни, а й культурні заклади України — школи, бібліотеки, університети тощо, і деякі з них геть зруйновані й уже не підлягають відбудові. Тому виникає закономірне питання: чи може — після жаху смертей і руйнувань, який чинить росія в Україні, після проявів геноциду і намагання знищити українську державність, — в самому центрі Києва й далі працювати музей письменника, який люто ненавидів Україну і її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах, зокрема у романі “Біла гвардія”?», — наголошують у заяві.

НСПУ зазначає, що освітня організація «Експертний корпус», яка висвітлює культурно-історичні теми, довела, що Булґаков є ідеологом «русского міра».

«Булґаков — один із предтеч цього горезвісного «русского міра», і це яскраво відбито в його небезпечних книжках, де він оспівав і возвеличив не лише царат і монархію, а й нелюдську жорстокість, яка притаманна росіянам і є основною рисою російської нації. Його зневажливе пихате ставлення до України викликає тільки щирий гнів і відчуття огиди», — зазначають члени спілки письменників.

Фото: Відкриті джерело