Вже восени кияни зможуть побачити понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Восени Мала академія наук України відкриє на ВДНГ перший інтерактивний простір «Музей науки».

Про це йдеться на офіційному сайті МАНУ.

У новому столичному музеї можна буде покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму та 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів воду та сіль у доповненій реальності, дізнатися, як побудований організм людини.

Загалом на відвідувачів чекає понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Над експозицією, що складається 7 блоків, з працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції. Зокрема, тут буде представлена виставка «Дивна матерія» канадського Ontario Science Center, одного з найвідоміших наукових і дослідних центрів світу. А один із ключових експонатів приїхав до Києва з Музею математики в Нью-Йорку. Це трицикл із квадратними колесами, яких у світі всього чотири.

Концепцію проєкту організатори описують одним словом — спектр. Спектр наук, відкриттів і вражень: від запуску блискавки в котушці Тесли та керування роборукою до можливості побачити власний голос, потрапити всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель з оптичною ілюзією, — зазначають організатори.

Побачити сучасний інтерактивний простір можна буде в відновленому павільйоні «Наука» на ВДНГ.

До слова, «Музей науки» створений Малою академією наук України в колаборації з агенцією Gres Todorchuk і за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Також організатори попереджають, що під час карантину в просторі передбачено посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗУ, а саме: вхід у масках, обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків із фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів й інших поверхонь.

Нагадаємо, у столиці відкриється віртуальний музей Франка, а Музей води вже відновив роботу після карантину.

Фото: facebook