Спеціальний представник Європейського Союзу з прав людини Еймон Гілмор відвідав зруйновані будинки та місця катувань людей у Бучі й Ірпені.

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України.

“Для мене честь зустрітись сьогодні з представниками Національної поліції України. Увесь світ був шокований російською агресією в Україні, жорстокістю цих злочинів і Європейський Союз нині підтримує Україну.

Ми докладемо усіх зусиль, аби винні у цих злочинах були притягнуті до відповідальності. Україна – частина європейської родини. Україна належить до Євросоюзу”, — заявив Гілмор.

Спецпредставник ЄС відвідав зруйновану будівлю Ірпінського міського відділу поліції, підірваний Романівський міст, який сполучав Ірпінь з Києвом, місце масового поховання в Бучі та зруйновані будинки, в яких російські окупанти коїли злочини.

У ході робочої зустрічі порушували питання допомоги постраждалим від російської окупації, розслідування воєнних злочинів росіян на Київщині та порушення міжнародного гуманітарного права.

Гілмор перебуває в Україні з кількаденним візитом, аби особисто відвідати місця скоєння воєнних злочинів, зібрати доказову базу та поспілкуватися з представниками української влади щодо міжнародного розслідування порушення прав людини російськими окупантами.

Як відомо, канцлер Німеччини Олаф Шольц після відвідин Ірпеня заявив, що дії Росії у війні проти України спрямовані лише на знищення.

Фото: відкриті джерела