Щоб потрапити до спеціалізованого санаторію, потрібно звернутися до сімейного лікаря.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Щороку маленьким киянам, які цього потребують, пропонують пройти курс оздоровлення в профільних санаторіях. Ці заклади спеціалізуються на патологіях ендокринної системи, ортопедії, серцево-судинної системи тощо. Цьогоріч стане можливою реабілітація й для онкохворих дітей.

За 5 місяців у столиці пройшли санаторне лікування 1 602 дитини.

Однак у роботу оздоровчих закладів внесла свої коректики пандемія. Наразі комунальні санаторії заповнені лише на половину. Попри це, там продовжують реабілітацію дітей.

Знімальна група телеканалу «Київ» познайомилася з 3-річним Михайликом, який може ходити завдяки тривалій реабілітації в спеціальному центрі.

У хлопчика – вроджена вада опорно-рухових функцій та затримка розвитку. Його мама розповіла, що лікуватися доводилося в різних місцях, але допомогли дитині змогли тільки в спеціалізованому санаторії «Салют».

«Наразі ви бачите, що дитина ходить. Кожного разу, коли ми сюди приїжджаємо, то спостерігаємо покращення. Михайлик поки говорить лише близько 5 слів. Ми працюємо над фізичним станом, укріплюємо фізичний розвиток, а також із ним працюють логопеди та психологи», – каже Марина Бондарчук, мама Михайлика.

У санаторії «Салют» пояснюють, що секрет успіху – у комплексному підході. Зокрема діти отримують медичну, соціальну та психолого-педагогічну реабілітацію. Усе це разом дає позитивну динаміку.

«У нас чимало лікувальних кабінетів. Зокрема зал лікувальної фізкультури, два зали кінезіотерапії, гідрокінезотерапії, велике бальнеологічне відділення, ванни гідромасажні, масажні кабінети, кабінет фізіотерапії, галотерапії, кабінет кисневих коктейлів тощо», – розповіла Інна Копилова, в. о. головного лікаря санаторію «Салют».

Кожна кімната оснащена зручними ліжками, телевізором, холодильником та новеньким санвузлом. Найважливіше – безбар’єрне середовище. У закладі всюди встановлені пандуси, поручні, а також працює ліфт. Дітям зручно добиратися в будь-який куточок санаторію. Окрім цього, у загальному коридорі постійно чергує медсестра, яка готова прийти на допомогу за першої ж потреби.

«Якщо в мами є одна дитина з інвалідністю, а інша без, однак мама не може її лишити саму, то ми приймаємо обох дітей», – зазначила Інна Копилова.

А ще в санаторії є свій маленький зоопарк, який особливо подобається діткам, хворим на аутизм.

«Це анімалотерапія. Діти з великим захватом відвідуються наших улюбленців – це конячка Мартін і козлик Філя. Дітки підгодовують цих тваринок, спілкуються з ними. Цікаво, що дуже багато дітей із аутизмом починають говорити під час спілкування з тваринами», – пояснила пані Інна.

Загалом на балансі Києва є 6 спеціалізованих санаторіїв, які допомагають малечі з інвалідністю по 8 профілях. Зокрема це: реабілітація дітей із ураженням нервової системи, розладами психіки та поведінки, реабілітація ортопедичного профілю та із захворюванням системи кровообігу й ендокринної системи. Цьогоріч стане можливою ще й реабілітація дітей із онкологічною патологією.

Щоб потрапити до спеціалізованого санаторію, потрібно звернутися до сімейного лікаря.

«Шановні батьки, звертайтеся до своїх педіатрів, сімейних лікарів, із якими ви заключили свою декларацію. Тоді педіатр готує відповідні документи, які потім передає на розгляд санаторно-відбірковій комісії. Ця комісія визначає профільність, у який саме санаторій можна направити дитину на реабілітацію, а також черговість, оскільки охочих багато», – наголосив Володимир Гедза, директор ТМО «Санаторного лікування».

До слова, усі санаторії мають сучасне обладнання та справжніх спеціалістів, які працюють із дітьми. Усе це фінансується з міського бюджету.

«На жаль, санаторно-курортне лікування не увійшло до фінансування НСЗУ. Однак міська влада взяла на себе зобов’язання й, у межах програми “Здоров’я киян”, усі санаторні заклади фінансуються з місцевого бюджету. Це близько 160 мільйонів гривень на рік», – зазначила Валентина Гінзбург, директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА.

Курс реабілітації в санаторіях можуть пройти діти віком від 3 до 17 років. Зазвичай один курс триває 27 днів.

Фото: фейсбук