Журналістка вважає, що президент Зеленський реагує на дані соцопитувань перед виборами президента-2024.

Обшуки в офісах комунальних підприємств столиці та в будинку міського голови — це відповідь Офісу президента Зеленського на можливе балотування Віталія Кличка на наступних президентських виборах. Також це попередження мерам інших міст України — про це в ефірі програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» сказала політична оглядачка, журналістка Соня Кошкіна.

На її думку, обшуки у Кличка та в київських КП є продовженням минулорічних спроб Банкової підпорядкувати собі КМДА.

«Наприкінці 19-го року йшлося, що, можливо, мета тодішньої атаки Банкової — це дострокові вибори в Києві. Але цього зробити не встигли, бо не було закону в 2-му читанні. Потім були планові місцеві вибори, було не до цього… а наразі закрита соціологія, яку робить Банкова, говорить, що Віталій може бути вірогідним кандидатом на президентство і, відповідно, суперником Зеленського» — зазначає журналістка.

Кошкіна вважає, що зробити це законно не виходить, бо для голосування за новий  закон «Про столицю» немає голосів у парламенті.

«Якщо вони не розблоковують закон (закон «Про столицю» — ред.), то причина може бути одна — нестача голосів. Попри те, що в парламенті є більшість, наразі її, вочевидь, немає, бо 2 читання — це 226 голосів, навіть не 300 (…) Це сигнал всім іншим мерам, бо якщо зможуть притиснути мера столиці, то » — вважає вона.

Також Кошкіна вважає, що заміна Кличка на когось іншого призведе до виникнення юридичних колізій, оскільки законодавчо така процедура не передбачена.

«Жодна притомна людина не погодиться очолити КМДА. Це буде просто правовий вакуум, ця людина не зможе повноцінно працювати. Не зможе розпоряджатися бюджетом, виділення якого контролює міська рада, яку контролює мер Віталій Кличко, не зможе виконувати обов’язки… і таких прикладів дуже багато» — зазначила вона.

Нагадаємо, схожі думки у соцмережах висловлюють й інші політологи — і наголошують, що заміна Кличка не вкладатиметься у демократичні принципи.

Фото: Фейсбук