Хлопець перебував у лікарні після операції більше місяця.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Уперше за 13 років у Київському центрі тарнсплантації кісткового мозку провели операцію з пересадки кісткового мозку.

У пацієнтка, Олександра Цимбалюка з Прикарпаття, діагностували важку форму апластичної анемії – його кістковий мозок не виробляв клітини крові.

18-річному юнаку пересадили кістковий мозок ще 17 березня, сьогодні ж, 23 квітня, хлопця урочисто виписали з лікарні. Із симовлічним другим днем народження хлопця привітали з кульками й тортом.

Донором для Олександра став його брат. Операцію вартістю понад 3,5 мільйона гривень профінансувало Міністерство охорони здоров’я України.

«Я дуже радий, що в Україні є професіонали, які врятували мені життя. Я дуже вдячний всім», – наголосив під час виписки Олександр Цимбалюк.

Цікаво, що загалом в Україні кістковий мозок пересаджували 6 разів, востаннє – 13 років тому.

«Якщо ми бачимо пацієнта з діагнозом тяжка апластична анемія та якщо це молодий вік, то трансплантація має бути виконана як можна скоріше. Якщо вона виконується в перші два місяці від постановки діагнозу, то пацієнт має близько 90% шансів на одужання», – зазначила Сибірина Коренькова, завідувачка відділу трансплантації.

До слова, на виписці Олександра була й знімальна група телеканалу «Київ».

Олександр подякував лікарям та донорам, які рятували його життя, а також розповів, що наразі почуває себе добре. Надалі планує «жити, як усі» – працювати й займатися тим, що йому до вподоби.

Нагадаємо, ця операція стала першою трансплантацією кісткового мозку в межах реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

За результатами спеціальних аналізів, проведених у КНП «КЦТКМ», був підібраний гістосумісний родинний донор – рідний брат хворого – та розпочата термінова підготовка до алогенної трансплантації.

У підготовці були задіяні спеціалісти НДСЛ «ОХМАТДИТ», де проводилися контрольне HLA-типування, дообстеження хворого та донорський етап. Також із НДСЛ «ОХМАТДИТ» було отримано специфічні медикаменти, які були використані в режимі кондиціювання та профілактики відторгнення трансплатата.

Фото: скріншот