Депутатам пропонується звернутися до суду з заявою про арешт ділянки.

Сьогодні земельна комісія Київради має розглянути проект рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки, на якій раніше був розташований 120-річний будинок Уткіна. Про це повідомляє ГО «Мапа Реновації» у Facebook.

120-річний будинок, який не мав охоронного статусу, було знесено вранці 12 квітня. В проекті рішення Київраді пропонується звернутися в Господарський суд Києва з заявою про розірвання договору оренди землі по вулиці Петлюри, 29 з ТОВ «Приват»; також суду буде запропоновано накласти арешт на зазначену ділянку.

«Звертаємося до депутатів із проханням підтримати цей проект рішення» — йдеться у повідомленні активістів.

Також в ГО прокоментували надання охоронного статусу особняку Баккалинського: активісти кажуть, що тепер рішення Київради про передачу будівлі ТОВ «Амелін-30» під нове капітальне будівництво втратило юридичний зміст, що порушує законодавство України.

ДОПОВНЕНО

Як повідомив у своєму Facebook заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій, за фактом знесення будівлі відкрито кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального кодексу України. У разі прийняття рішення про покарання забудовників їм загрожує штраф на суму 850 гривень, виправні роботи на строк до двох років або арешт на строк до трьох місяців.

«На жаль, нормативно-правове регулювання у будівництві не є досконалим і дозволяє таке знищення будівель. Для того, щоб унеможливити подібні випадки, важливим є перегляд норм ДБН. Сподіваюсь, що під час оновлення будівельних норм, яке планується цього року, питанню точнішого трактування поняття «реконструкція» приділять більшу увагу» — зазначив Тацій.

Нагадаємо, ділянка на Петлюри, 29, ще у 2003 році була передана ТОВ «Приват» в оренду на 25 років (до 2028 року) для експлуатації адміністративної будівлі (будинку Уткіна). У серпні 2020 року Київрада вже намагалася розірвати договір оренди, посилаючись на те, що «недобросовісний землекористувач» вже почав зносити споруди на цій ділянці, але невдало.

Після знесення представники ТОВ «Приват» запевняють, що «не знали» про історичну цінність будинку. Забудовником ділянки виступає девелопер ZIM Capital Group, якого пов’язують з оточенням екс-нардепа від БПП Дмитра Андрієвського.

Як ми повідомляли, особняку Баккалинського в Києві надали охоронний статус.

Фото: Українська правда