Нацбанк тим часом продовжує ліквідацію банку, який було визнано неплатоспроможним.

Сьогодні у центрі Києва мітингуватимуть інвестори ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах». Акцію вони анонсували через свій YouTube-канал.

З 9:00 вони збираються біля стін Офісу президента, а далі планують пішки дістатися Хрещатика за маршрутом вул. Старонаводницька — вул. Грушевського — Європейська площа — вул. Хрещатик — вул. Володимирська — вул. Прорізна — вул. Хрещатик.

Починаючи з 10:45 і до 20:00 вони обіцяють повне перекриття руху транспорту на Хрещатику.

Серед головних вимог мітингувальників такі:

  • публічне оголошення результатів аудиту, проведеного компанією Київміськбуд, до 25 жовтня 2020 року;
  • публічне призначення та оголошення нового управителя фондами фінансування будівництва та нового забудовника;
  • подальше будівництво без доплат з боку інвесторів.

Нагадаємо, аудит згаданих ЖК поки триває. Відомо, що на добудову не вистачає 7 мільярдів гривень, і вкладникам доведеться доплачувати суми від 6 до 11 тисяч гривень за квадратний метр. Щоб зменшити цю суму вони хочуть, аби інфраструктуру житлових комплексів будували за рахунок міста, а не за їхні гроші. В КМДА раніше заявляли, що на таке не згодні і що безкоштовно добудовувати це житло ніхто не буде.

Як ми уже повідомляли, Нацбанк ліквідував банк «Аркада» після того, як визнав його неплатоспроможним. У фінустанові наголосили, що понад 90% вкладників (понад 5 тисяч осіб) отримають вклади в повному обсязі. Добудовувати усі ЖК, які почав зводити банк, збиралися доручити «Київміськбуду».

Нацполіція тим часом розслідує кримінальне провадження щодо фінансових махінацій банку «Аркада» — 9 мільярдів гривень, зібраних через фонд фінустанови. 4 вересня суд обрав ексголові правління «Аркада» Костянтину Паливоді запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою застави у 21 мільйон гривень.

Фото: скріншот YouTube