Протягом десяти років у десяти частинах та 12 книгах до наукового обігу вже введено майже 7500 графіті.

Нацмузей «Софія Київська» випустив два томи останньої, десятої, частини «Корпусу графіті Софії Київської». Повідомляють на сторінці музею в Facebook.

У першому томі опубліковано результати досліджень 595 графіті на фресках північної сходової вежі та північних хорах Софійського собору, а також на фасадній штукатурці північної групи куполів храму, а у другому — результати вивчення 728 дипінті та графіті на фресках південних хорів та південної сходової вежі.

Дослідженням графіті Софії зайнявся Сергій Висоцький. Він опублікував понад 300 давніх графіті з Софії Київської. У 2006 р. розпочато проєкт дослідження та публікації всіх збережених на стінах собору написів та малюнків від ХІ до початку XVIII ст.

Публікація та презентація першої частини «Корпусу графіті Софії Київської» відбулась у 2010 р. Протягом наступних десяти років дослідником графіті Вячеславом Корнієнком у десяти частинах та 12 книгах до наукового обігу введено майже 7500 графіті.

Зазначається, що з 12 книг половину видали меценатським коштом. Про презентацію двох останніх томів повідомлять згодом.

До слова, музей продовжує досліджувати графіті. Так, вже підготовлено книгу «Графіті Кирилівської церкви», на сторінках якої розміщено майже 700 графіті ХІІ–XVIII ст. Також продовжуються дослідження графіті на фрагментах фрескового тиньку.

Нагадаємо, «Софія Київська» відкрилася для відвідувачів після карантину.

Фото: facebook