Священник Захарія Керстюк опублікував фото руки у гіпсі, повідомив про ненайкращу фізичну форму і більше не коментує вбивство волонтера Олексія Кучапіна, підтримавши версію поліції про природню смерть.

Про це стало відомо із Facebook Захарії Керстюка.

У суботу – 25 липня – священник опублікував на сторінці офіційну заяву, де  йдеться про  те, що він підтримує версію поліції про природню смерть Олексія Кучапіна.

«Я, Захарія Керстюк, після наданих мені беззаперечних доказів, повністю приймаю позицію поліції, родичів, та Церкви, до якої належав Олексій. Щодо Олексія не було здійснено жодних насильницьких дій, і його смерть не була спричинена вбивством. Поліція спрацювала професійно, оперативно, в рамках прийнятих процедур. Жодних претензій до дій органів влади я більше не маю», – написав Керстюк.

Офіційна заява:Я, Захарія Керстюк, після наданих мені беззаперечних доказів, повністью приймаю позицію поліції,…

Опубліковано Захарією Керстюком Субота, 25 липня 2020 р.

Священник додав, що заяву написав «особисто, добровільно, при свідомій пам’яті та здровому глузді». За його словами, жодного тиску на нього не було ані від поліції і інших органів влади, ані від церков, які є партнерами «Дому Милосердя», ані від когось іншого.

Керстюк попросив ЗМІ звертатися за інформацією та коментарями безпосередньо виключно до Поліції Києва, або до тих, хто вповноважений на такі коментарі.

«Моя ганебна участь в цій історії закінчена, і прошу поставитись до цього з розумінням.  І ще, я ніколи, ні разу, не тільки не був на вокзалі в якості волонтера, та ніколи не допомагав там безхатченкам, але навіть уяви немаю, що таке «Дім Милосердя». Я ніколи туди не привозив знедолених, і таке інше, тому мене з Олексієм правда нічого не могло пов’язувати», – пише Керстюк.

Через кілька годин священник опублікував ще один пост уже властивою йому російською мовою, де ще раз підтвердив спростування та декілька разів назвав себе самозванцем, який приписував собі волонтерство.

«Вся ця історія забрала у мене багато сил, і я взяв невелику відпустку, щоб хоч трохи відновитися, і прийти в себе. У зв’язку з цим найближчим часом  Ви мене ніде не побачите, і не знайдете. Крім того, що я сказав у своїй заяві – мені більше нічого додати. Ніяких спростувань, виправдань або додаткових коментарів ви більше не побачите і не почуєте», – пише Керстюк.

Дорогие Друзья (если Вы меня ещё таковым считаете), хочу сказать Вам, что опубликованное ниже заявление – написал…

Опубліковано Захарією Керстюком Неділя, 26 липня 2020 р.

Однак це не стало останнім повідомлення. Захарія Керстюк опублікував ще один допис, де посилається на статтю про білі плями у розслідуванні смерті Олексія Кучапіна.

«Огляд, який трошки прояснює ситуацію на те, що мене особисто бентежило в ході розслідування смерті Льоші. Це не виправдання, просто це єдине повне, системне і послідовне викладення всіх спірних моментів, які мене підштовхнули до тих дій, про які так багато говорилося в останні дні», – повідомляє священник.

Обзор, который немножко проясняет ситуацию на то, что меня лично смущало в ходе расследования смерти Леши.Это не…

Опубліковано Захарією Керстюком Неділя, 26 липня 2020 р.

Насамкінець Керстюк додає: «Дуже хочеться, щоб Ви зрозуміли мотив моїх дій, а не продовжували цькувати мене тільки тому, що я священик УПЦ, зовсім не бажаючи ні в чому розбиратися, закриваючи очі на неузгодженості в цій справі».

25 липня Керстюк писав, що на його спроби довести, що смерть Олексія – вбивство закривають очі тільки тому, що він священник УПЦ. Більше питання церкви він не коментував.

«В цікавий час живемо, друзі, коли профанація важливіша за справедливість. Коли на чисельні свальцифіковані слічі дії та докази вбивства готові закрити очі тільки тому, що той єдиний, хто до кінця боровся за справедливість – належить до УПЦ. Коли спільнота готова зрадити та відректися від свого друга тільки тому, щоб «вивести на чисту воду» вигаданого москаля», – пише Керстюк.

В цікавий час живемо, друзі, коли профанація важливіша за справедливість. Коли на чисельні свальцифіковані слічі дії та…

Опубліковано Захарією Керстюком Пʼятниця, 24 липня 2020 р.

Священник Захарія Керстюк один із перших виступив за справедливе розслідування смерті волонтера Кучапіна. Він першим опублікував відео, на яких видно, як поліція погрожувала волонтерам.

«Тут зібрана невелика добірка протиправних дій поліції відносно волонтерів, які годували бездомних сиріт, інвалідів та людей похилого віку, у яких незаконно відібрали квартири, на Київському вокзалі і в його околицях! Гляньте кожне з цих відео, і буде зрозуміло, як, за що і чому вбили Льошу», – написав Керстюк 22 липня.

Вот, вот пост о том как полиция препятствовала нашей деятельности.Здесь собрана небольшая подборка протиправных…

Опубліковано Захарією Керстюком Середа, 22 липня 2020 р.

Нагадаємо, 16 липня стало відомомо про загадкове зникнення Олексія Кучапіна.

22 липня чоловіка знайшли мертвим на орендованій квартирі у Дніпровському районі столиці.

Друзі та колеги Олексія заявили, що не вірять у природну смерть волонтера і вийшли з акцією протесту під стіни МВС, вимагаючи справедливого рослідування всіх версій смерті. Однак поліція версію вбивства заперечила, оскільки не знайшла слідів насильницької смерті чоловіка.