Адвокатка заявляє, що замовників убивства Гонгадзе, яке сталось 21 рік тому, назвуть "не за цієї влади".

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Як зазначила адвокатка Валентина Теличенко, крапку у розслідуванні щодо виконавців убивства вже поставлено. Так за 8 років після вбивства Апеляційний суд Києва визнав винними трьох експрацівників МВС. А в 2013 року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього високопосадовця, генерала МВС Олексія Пукача як безпосереднього виконавця злочину.

Проте що стосується замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе, то справа щодо них перебуває досі на етапі досудового слідства.

Тобто питання – хто з замовив убивство Георгія – залишається відкритим. І ми лише сподіваємося, що почуємо чітко або версію досудового слідства хто замовив вбивство, або принаймні коли закінчиться слідство нам дадуть можливість ознайомитися із усіма зібраними матеріалами, щоб зробити свої висновки“, – розповіла адвокатка.

Прогнозувати, коли це відбудеться, Валентина Теличенко не береться. Але зайвого оптимізму щодо розслідування справи Гонгадзе в неї немає.

Зважаючи на те, що ми зараз спостерігаємо у політичному та суспільному житті, то це точно буде не за цієї влади. Тому що останні два роки ми спостерігаємо дуже помітний регрес у якості роботи досудового слідства, правоохоронних органів. Ми бачимо дуже негативні тенденції у судовій гілці влади. Бачимо, що є прямі замовлення з Банкової і правоохорнцям, і суддям, і відповідно правоохоронці та судді ці замовлення виконують… Думаю, ще треба нам буде чекати“, – заявила Валентина Теличенко.

 

Адвокатка також заявила, що у нинішнього президента України зацікавленості і політичної воли для того, щоб поставити крапку у справі Георгія Гонгадзе, немає.

16 вересня 2000 року викрали українського журналіста Георгія Гонгадзе. 2 листопада його обезголовлене тіло знайшли в Таращанському лісі. Георгія Гонгадзе поховали 22 березня 2016 року на столичному Подолі. Могила Гонгадзе розташована на території церкви Миколи Набережного, що на розі вулиць Григорія Сковороди та Почайнинської.

Нагадаємо, сьогодні у Києві відбулась акція пам’яті Георгія Гонгадзе.

Фото: Фейсбук