Тіло очільника Білоруського дому в Україні Віталія Шишова знайшли сьогодні вранці. Учора він вийшов на ранкову пробіжку і зник.

На тілі голови громадської організації «Білоруський дім в Україні» Віталія Шишова, якого сьогодні вранці знайшли повішеним в одному зі столичних парків, були садна. Перелому носа, про який повідомляли товариші загиблого, поки не виявлено — про це заявив на брифінгу глава Нацполіції Ігор Клименко.

«Те, що на даний момент визначено — садна. Просто здерта шкіра на носі, на лівому коліні та на грудях. І, якщо мене не зраджує пам’ять, невелике потертя на верхній частині лівого вуха», — зазначив він.

Клименко розповів також про місце, в якому знайшли Шишова. За його словами, висота гілки, на якій був зав’язаний зашморг — понад 3 метри, а зріст Шишова — 1,75м. Поруч було два пеньки, але висота кожного з них значно менша, ніж різниця між зростом загиблого і висотою гілки.

Також Клименко зазначив, що Шишов не звертався у поліцію з заявами про можливе стеження за ним. Основними версіями смерті Віталія Шишова силовики називають самогубство та вбивство з імітуванням самогубства.

Заяви з приводу загибелі Шишова зробили низка депутатів Європарламенту, які заявили, що це «справа рук режиму Лукашенка», та деякі міністри ЄС — останні закликали українську владу розслідувати загибель активіста.

Дівчина Віталія Шишова Божена Жолудь в коментарі «Радіо Свобода» висловила сумнів, що хлопець міг вчинити самогубство.

«У Віталія не було ні батьків, ні сім’ї – усі померли. Працював айтішником-фрилансером. Не було такого, щоб він скаржився, що за ним стежать. Але останнім часом Віталій став уважнішим – бувало, дивився, які машини під’їхали, хто з них виходить (…) Він мені цього не виказував, але написав одному з наших знайомих за тиждень до трагедії: у мене погане передчуття, якщо що, доглянь за Боженою. Щоб до Віталія підходили незнайомці – такого не було. Одного разу до мене на вулиці в центрі міста підійшли деякі люди – як потім виявилося, вони записували і знімали» — зазначила вона.

Жолудь розповіла, що в поведінці Шишова не помітила нічого незвичайного чи дивного.

«Ми обидва тиждень хворіли, лежали в ліжках і дивилися фільми. Звичайно, настрій хворої людини не на підйомі, але жодних поганих думок у Віталія не було. Впевнена, він не міг покінчити життя самогубством. У нього не було підстав для цього. І так зі мною вчинити він не міг. У нас були спільні плани на майбутнє», — додала дівчина.
Як повідомляє опозиційний білоруський Телеграм-канал Nexta, Шишов організував Телеграм-канал для збору інформації про співробітників КДБ, що працюють за межами Білорусі. Він начебто також збирав інформацію про агентуру КДБ в Києві.
Канал Шишова, на який дало посилання Nexta, називається «Тихари на экспорт».

«Режим стає все більш терористичним. Навіть перебуваючи за кордоном, потрібно тримати вухо навістрі. Підозрілі люди, схожі на чекістів Луки, вже відзначилися на акціях діаспори Києва», — написано в першому пості каналу.

Як ми повідомляли, в Білоруському домі заявили, що за Шишовим стежили, і українські силовики про це знали.

Фото: Фейсбук