Законопроєкт про столицю можуть розглядати за скороченою процедурою.

До фінальної редакції законопроєкту про столицю надійшло близько 914 поправок. Фракція «Слуга народу» має намір на цьому тижні запустити скорочену процедуру розгляду документа, щоб не затягувати час. Про це повідомив член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін («Слуга народу») в коментарі РБК-Україна.

Цей механізм вже застосовувався, коли депутати розглядали тисячі поправок до банківського так званого антиколомойського законопроєкту.

«Ми розраховуємо, що у вівторок або в четвер ми проголосуємо за скорочену процедуру розгляду, згідно зі статтею 119 прим. 1. Відповідно, через пленарний тиждень, в останній тиждень листопада, ми проголосуємо за документ в цілому», – пояснив Безгін.

Закон, як вважає він, за оптимістичним сценарієм може набути чинності вже 15-20 грудня.

Нагадаємо, 20 жовтня Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту прийняти закон про столицю з урахуванням правок. Мер Києва Віталій Кличко акцентував, що закон про столицю не повинен порушувати Конституцію України та не має передбачати скасування власних виконавчих органів Київської міської ради. Текст законопроекту він відправив європейським експертам для надання висновків – лише після цього на його думку законопроект може бути винесений на голосування.

Фото: піксабей