Від партії "Слуга народу" в мери столиці балотуватиметься Ірина Верещук.

Голосування провели ввечері 16 липня в три етапи: фракція голосувала, друге – це поточна соціологія кожного з кандидатів, і третє – бал президента України. За Верещук проголосувала більшість членів фракції, у неї найвища соціологія серед інших кандидатів СН, її підтримав Зеленський.

Під час голосування у фракції Верещук перемогла зі значним відривом — у неї майже вдвічі більше голосів, ніж в Олександра Дубінського, який посів друге місце.

Ірина Верещук – голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. Має досвід роботи мером – в 2010-2015 роках була мером Рави-Руської на Львівщині. Обрана народним депутатом за списком партії “Слуга народу” під №29. На посту Ірина Верещук заявляла про необхідність децентралізації влади, проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні, передачі податків місцевим громадам. Вона також була представником уряду у ВРУ.

Перед праймеріз нардеп Олександр Качура розповів журналістам, що бюлетені після голосування “слуг” мають підраховувати співробітники Офісу президента.

«Я дійсно підтримав рішення партії «Слуга народу», і я від себе симпатизую цьому вибору – Ірині Верещук. Тому в нас сьогодні ніхто не буде сперечатися в партії «Слуга народу», – сказав Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ.

За його словами, у праймеріз брали участь п’ять претендентів, які тепер допомагатимуть на виборах кандидату від партії «Слуга народу».

«Вони всі будуть допомагати – ми так домовилися – нашому обраному кандидату. Був виступ по 5-7 хвилин у кожного, дуже стисло, коротко – свої кроки, як людина буде боротися. І найголовніше – яким буде Київ», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент повідомив, що кандидат на посаду Київського міського голови, який переміг на праймеріз «Слуги народу», проведе розгорнуту презентацію своєї передвиборчої програми. «Ірина керувала містом. Це теж дуже важливо – людина з великим досвідом і практикою», – додав він.

Глава держави також закликав основних кандидатів на посаду мера Києва провести дебати. «Саме в напрямку професійних дебатів з точки зору містобудування, інфраструктури, ЖКГ, грошей, мені здається, це буде дуже цікаво – побачити відповіді в серйозних дебатах між чинним мером та Іриною Верещук», – наголосив Володимир Зеленський.

Переможець праймеріз фракції “Слуга народу” на кандидата в мери Києва Ірина Верещук викликала на дебати чинного голову столиці Віталія Кличка. «Принагідно запрошую Віталія Кличка на дебати», — заявила Верещук на брифінгу.

Голова партії «Слуга народу», народний депутат Олександр Корнієнко повідомив, що буде напрацьована стратегія на вибори до Київської міської ради.

Нагадаємо, 15 липня Верховна Рада офіційно призначила місцеві вибори на 25 жовтня.

Йти на вибори мера Києва планували “слуги народу” Ірина Верещук, Микола Тищенко, Олександр Дубінський, Олександр Качура і Дмитро Гурін.

Фото: ОПУ