Нині місто сплачує в держбюджет аж 60% податку. Тоді як інші міста - 25%.

Партія «Слуга народу» знайде підтримку у парламенті, щоб знизити для Києва рівень виплат податку на доходи фізосіб в держбюджет. Про це сказала обрана депутатка у Київраду від цієї партії Євгенія Кулеба в ефірі програми «Погоджувальна Рада» на телеканалі «Київ».

Згідно з чинним Бюджетним кодексом, більшу частину зібраного податку на доходи фізосіб – 60% – Київ перераховує до держбюджету, тоді як інші міста перераховують по 25%. За словами Кулеби, столиця навпаки, має претендувати на пільгові умови виплат.

«Наша фракція буде підтримувати і готова навіть «драйвити» ці процеси та говорити про як мінімум рівноправні умови для Києва. З урахуванням того, що коли ми віддаємо 60%, то сьогодні інші міста й ОТГ ці 60% залишають собі… Місто Київ, як столиця, як візитівка і обличчя країни, може претендувати на пільгові умови, і тут я абсолютно переконана — ми знайдемо підтримку серед депутатів Верховної ради», – сказала політикиня.

У відповідь Олесь Маляревич, обраний депутат Київради від партії УДАР, заявив що досі мажоритарники «Слуги народу», яких Київ обрав представниками у Верховній Раді, нічого не зробили для зменшення податку на доходи фізичних осіб, який віддає столиця.

«Дуже «класна» картинка, що в Києві живуть люди, які використовують більше ресурсів, ніж в решті міст. І депутати у Верховній Раді — вони завжди кажуть, що от у Києва треба забрати, а комусь там віддати. «Слуги народу», 13 мажоритарників з Києва, які є у Верховній Раді, вони, можу сказати відверто, нічого не робили (для зниження податку – ред.)» — заявив Маляревич.

Кулеба натомість відповіла, що це не так, і що мажоритарники СН у парламенті начебто ініціювали зміни до Бюджетного кодексу, щоб Київ сплачував меншу частину ПДФО до бюджету.

Раніше ми повідомляли, як оновилася Київрада та які партії представлятимуть райони.

Фото: фейсбук