Якби будівля мала охоронний статус, у забудовника не було б права на її знесення.

Активісти ГО «Мапа Реновації» передали в Міністерство культури та інформаційної політики документацію, в якій вказано архітектурні особливості будівлі «Квіти України». Про це повідомляє сторінка «мапи» у Facebook.

Тепер активісти очікують від Мінкультури рішення про необхідність присвоєння об’єкту охоронного статусу.

«Ми дослідили і задокументували унікальні архітектурні особливості «Квітів», об’ємно-просторове та інтер’єрне рішення, архітектурно-історичний та просторовий контекст — все те, що є цінним на думку архітекторів, пам’яткознавців та істориків архітектури. Створену облікову документацію передали Міністерство культури та інформаційної політики України з проханням надати будівлі охоронний статус» — йдеться у повідомленні.

Активісти наголошують, що 6500 киян підписали лист до міністерства з проханням надати «Квітам» охоронний статус пам’ятки архітектури.

Як ми повідомяли, знесення «Квітів України» почалося у понеділок, 12 липня. Активістам вдалося проникнути на територію, знести паркан та зупинити роботи: після цього суд наклав арешт на об’єкт і заборонив будь-які роботи. Паркан, який був встановлений забудовником навколо будівлі, мають знести.

Пізніше стало відомо, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав припис забудовнику припинити будівництво ще півтора тижні тому. Крім того, проект будівництва не погоджений з Мінкультом, як цього вимагає законодавство.

Згодом стало відомо, що в КМДА забудовнику видали такі МУО, які дозволяють знесення будівлі і зведення нової в межах розмірів попередньої.

Інвестором будівництва начебто є Rockwill Group, у склад якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (Королівство Велика Британія) та RWS Immobilien (Чехія). Спеціалізація – інвестиційні проекти, керування інвестиціями, реконструкція та реставрація будівевль, зміна призначення і експлуатаціних властивостей нерухомостей. Сума інвестицій в «Квіти України» – начебто в межах 12 мільйонів доларів США.

Фото: Фейсбук