Раніше слова Мендель розкритикував мовний омбудсмен.

Висловлювання прес-секретарки президента України Володимира Зеленського Юлії Мендель про «українську російську мову» є її особистою думкою. Про це заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко заявив в інтерв’ю «Радіо НВ».

Окрім висловлювання Мендель Тимошенко коментував також схоже висловлювання від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

«Ми, навпаки, не порушуємо мовне питання. Я думаю, що це окрема думка прес-секретаря президента і міністра внутрішніх справ щодо того, що немає монополії на російську мову у однієї країни (Російської Федерації — ред.)», — сказав Тимошенко.

Нагадаємо, кілька днів тому Мендель вжила в ефірі телеканалу «Дом» термін «українська російська мова».

«Українська мова, як і ідентичність, — куди більше явище, ніж виключно протистояння Росії, і в цьому наше поки не усвідомлене багатство. А російська, точніше українська російська, — частина культурного розмаїття нашої країни… Росія не є монополістом на російську мову. І нам час давно самим демонополізувати російську. І гучно сказати, що в Україні є українська російська мова», — сказала Мендель російською.

Щодо Авакова, то він нещодавно сказав, що Україна «зобов’язана використовувати російську мову для контрпропаганди», і що «ми повинні вітати розвиток нашої російської мови».

Кілька днів тому мовний омбудсмен критично відреагував на слова Мендель про «українську російську мову».

Фото: скріншот