Головною темою візиту стане можлива нова російська агресія.

В середу, 19 січня, в Україну з візитом прибуде Держсекретар США Ентоні Блінкен. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на поінформованих співрозмовників у дипломатичних колах та у Держдепартаменті США.

Повідомляється, що у Блінкена запланована зустріч із президентом України Володимиром Зеленським.

Про порядок денний візиту ще не оголошено, однак, за словами джерел, на переговорах з українськими посадовцями мова йтиме про російську загрозу.

«На переговорах буде йтися про Росію, про військове скупчення біля кордонів України. Це — головна причина його приїзду», — розповів співрозмовник видання.

Інше джерело зазначило, що візит не є плановим, ще наприкінці тижня його у графіку не було.

ДОПОВНЕНО

Прес-служба Держдепу підтвердила візит Блінкена а також вказала, що він заодно відвідає також Берлін.

«Держсекретар США Ентоні Блінкен вирушить до Києва та Берліну 18-20 січня», — наголошується заяві Держдепу.

Там підтвердили, що причиною поїздки є ситуація на українському кордоні. Блінкен зустрінеться також із американськими дипломатами у Києві.

«Секретар також зустрінеться з працівниками та родинами посольства США, щоб повідомити про зусилля Департаменту щодо планування непередбачених ситуацій, якщо Росія наважиться на подальшу ескалацію», — повідомляє Держдеп.

У Берліні сторони також говоритимуть про російську агресію та шляхи вирішення проблеми.

Востаннє Блінкен відвідував Київ у травні.

Нагадаємо, Москва накопичила танки, артилерію, близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною і, за побоюваннями Заходу і Києва, може готувати нове вторгнення у період з середини січня до середини лютого 2022 року.

Минулого тижня відбулися три раунди переговорів щодо питання європейської безпеки між РФ та НАТО, РФ та США і РФ та ОБСЄ. Про значний прогрес за їхніми підсумками не повідомляли, а в НАТО відповіли відмовою на всі ключові вимоги Москви щодо нерозширення альянсу. Москва і Вашингтон підкреслили свої «фундаментальні розбіжності» щодо більшості питань.

Раніше стало відомо, що Київ з таємним візитом відвідав глава ЦРУ, а Британія почала постачати в Україну протитанкове озброєння.

Фото: Фейсбук