Ольга Голубовська наголошує, що пандемії — це циклічний процес.

В найближчі 5-7 років у світі з’явиться новий вірус, який може виявитися ще більш небезпечним, ніж COVID-19. Про це заявила інфекціоніст, заслужений лікар України Ольга Голубовська в коментарі «Апостроф Лайв».

За її словами, цей процес можливо передбачити заздалегідь.

«Розумієте, є пандемічні цикли. Це процес циклічний. Пам’ятаєте, які в середні віки були епідемії? Ми думаємо, що все це в минулому, але ні – нічого подібного. Збудники сильно змінилися. Зараз в природі домінують вірусні інфекції, з якими ми не можемо справлятися. У нас немає ефективних засобів боротьби», – зазначила лікар.

Голубовська вважає, що вакцинація — найефективніший спосіб боротьби з вірусом, якого, однак, недостатньо для даного збудника. Противірусних препаратів зі строго специфічною дією, з її слів, немає навіть в перспективі.

«При грипі у нас є специфічні засоби лікування, а тут їх немає. Є засоби, які досліджуються, але вони не специфічні і можуть застосовуватися при багатьох вірусах, що містять РНК. Через це, на жаль, будуть гинути люди, будуть сплески захворювання», — констатувала Голубовська.

Лікарка наголосила, що нині завдання людства — «готуватися до нових вірусів».

Як ми повідомляли, вчені з’ясували причини тромбозу після вакцинації проти COVID-19.

Фото: Фейсбук