Остаточне рішення щодо скверу ухвалять на черговій сесії Київради.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні постійної комісії Київської міськради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин 28 квітня.

Зокрема, комісія підтримала проект рішення «Про ініціювання передачі із державної власності до комунальної власності територіальної громади міста Києва земельної ділянки скверу “Сквер Небесної сотні”».

Проектом рішення передбачена передача до комунальної власності територіальної громади Києва земельної ділянки, на якій у 2014 році силами волонтерів було створено Сквер Небесної сотні.

Розгляд ініціювала депутатка Київради Євгенія Кулеба – голова громадської організації «Місто-сад». Документом передбачено, що земельна ділянка для Скверу буде передана на баланс «Київзеленбуду».

Завдяки ухваленню цього рішення створюються умови для повноцінної реконструкції, облаштування та функціонування «Скверу Небесної сотні». Ззпаначимо, що Сквер було повернули в державну власність рішенням суду від 2 серпня 2017 року, але досі його так і не передали на баланс «Київзеленбуду» для належного утримання.

Тепер документ передадуть на розгляд комісії Київради з питань екологічної політики. Далі питанні буде винесено на розгляд депутатів Київської міськради під час пленарного засідання.

Зазначимо, що співавторамии документу є також міський голова Віталій Кличко та заступник міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко.

Сквер Небесної Сотні розташований у середмісті Києва на вулиці Михайлівській, 24-26, між Михайлівською площею та Майданом.
Відкриття відбулось 9 липня 2015 року. В урочистостях взяв участь батько Сергія Нігояна – Гагік Нігоян. Саме графіті із зображенням Сергія Нігояна – першого вбитого на Майдані під час Революції Гідності – створив португальський художник Алешандре Фарту. Ідею такого муралу подало громадське об’єднання «Місто Сад».

Нагадаємо, нещодавно Київрада ухвалила рішення про те, що родини Героїв Небесної Сотні та діти учасників АТО отримуватимуть безкоштовне харчування в школах.

Фото: Вікіпедія