У КМДА планують облаштувати сквер без права капітальної забудови його наземної частини.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Юрій Тацій, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

«Сквер Небесної Cотні може перейти у комунальну власність столиці», – наголосив Юрій Тацій.

Водночас заступник директора Департаменту розповів, що наразі вже ухвалено рішення про те, щоб ініціювати передачу цього об’єкта в комунальну власність територіальної громади Києва.

Надалі фахівці розроблять проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з метою реконструкції та облаштування скверу без права капітальної забудови його наземної частини.

«Це означає, що тепер місто зможе простіше та швидше завершити реконструкцію та благоустрій скверу. Зокрема, після реконструкції там облаштують сучасне освітлення, налагодять систему щоденного прибирання та поливу. Найголовніше, що територія в центрі столиці залишиться публічним простором для киян та гостей столиці», – пояснив Юрій Тацій.

Водночас пан Юрій нагадав, що сквер біля Михайлівського собору та Міністерства закордонних справ раніше був засипаний сміттям та огороджений залізним парканом. У лютому 2014 року активісти розібрали конструкцію для барикад та щитів. Згодом ділянку прибрали, привезли землю та висадили рослини. Сквер присвятили героям Небесної Cотні.

На будівлі поруч зі сквером португальський художник Алешандре Фарту створив масштабний портрет Сергія Нігояна. У 2016 році сквер переміг у Європейському конкурсі публічних просторів та отримав найвищу винагороду.

Пізніше стало відомо, що на цьому місці планували звести будинок. Впродовж кількох років девелоперська компанія, яка планувала будівництво, намагалася повернути собі земельну ділянку, але сквер залишився у власності держави.

До слова, 13 травня на пленарному засіданні Київради в комунальну власність територіальної громади Києва передали «Сквер Небесної Сотні». Це зробили з метою подальшого проведення робіт із реконструкції та благоустрою. Відповідне рішення ухвалили 87 депутатів.

Фото: фейсбук