Рейтарська спільнота заявляє, що чекає на офіційну реєстрацію скверу вже понад два роки.

Історію створення скверу у Facebook розповіла журналістка Анастасія Рокитна.

У 2018 році за адресою провулок Георгіївський, 9 встановили камінь з відміткою, що ця територія належить громаді, і що це – сквер Нарбута. Площа скверу складає 0,12 га. Сам сквер зручніше шукати за адресою вулиця Рейтарська 11-Б.

У серпні 2018 частину будівлі біля скверу на Рейтарській, 11-Б *засквотували (сквотування – заселення покинутої чи незайнятої будівлі людьми, які не є її власниками чи орендаторами, – ред.). Це відбулось після виселення з будинку простору Educatorium. За інформацією The Village, власників будівлі пов’язують з екс-главою Державної фіскальної служби Романом Насіровим і народним депутатом Олесем Довгим. Художня галерея «Речовий доказ», стоврена якраз на місці культурної лабораторії Educatorium наполягають, що відчуження майна відбулось недобросовісно, вимагають повернути будівлю місту і створити сквер під нею.

Як пише Анатастасія Рокитна, будинок по Георгіївськомуо провулку належить будкомпанії “Глобал Інвест“. Начебто у 2018 році компанія обіцяла не забудовувати частину території і навпаки – засадити її деревами. Є також проект того, як сквер має виглядати.

Але через три роки цього не сталось і плани компанії начебто змінились і вона вирішила забудувати на цьому місці черговий паркінг.

Частина ділянки залишається під будинком, друга частина – 0,12 га під сквер Нарбута. Ділянка їм не належить, тільки обліковується за будинком. Спочатку їм потрібно оформити землю – постійне користування чи оренду, потім вже всі дозволи на будь-яке будівництво“, – розповів предстаник громади з вулиці Рейтарської Володимир Беркович.

Громада ж хоче сквер і встановлення каменю має бути нагадуванням забудовнику про обіцяне.Сквер назвали на честь відомого українського художника-графіка, засновника Української академії мистецтв Георгія Нарбута. Він жив з 1917-го до 1920 року в сусідньому за адресою будинку – Георгіївський провулок, 11.

Аби сквер визнали офіційно – була створена місцева ініціатива. Підписи на підтримку створення скверу Нарбута поставили близько 2-х тисяч киян. У 2019 році ініціативу направили в КМДА. Далі, як зазначено в дописі Анастасії Рокитної, проект підтримали бюджетна комісія та комісія протидії корупції. Представники громади на сторінці ініціативи у facebook зазначили, що у земельній та екологічній комісіях ініціативу начебто заблокували і розглядають це питання більше двох років. Громада нагадує, що згідно з регламентом, рішення щодо ініціативи повинно бути прийнято протягом 30 робочих днів.

Журналістка зазначила, що направила  з цього приводу інформаційний запит в КМДА. Там його перенаправили в «Київзеленбуд», який відповів наступне:

Загальна координація роботи постійних комісій Київської міської ради з розгляду місцевих ініціатив покладається на заступника міського голови – секретаря Київської міської ради“, – цитує журналістка відповідь на запит. Додала, що секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко не відповів.

Локальні бізнеси з вулиці Рейтарської об’єдналися довкола цього питання і влаштували у жовтні 2018 року рейв-вечірку “Район #1 Block Party” з метою  зібрати гроші на облаштування вулиці та, зокрема, на створення скверу.

Ініціативу про збереження Рейтарської та створення скверу Нарбута підтримали тоді відомі кияни – гурти Dakh Daughters, ONUKA, а також українсько-американський гранж-рок-гурт The Gitas, скульптори з Німеччини та Іспанії Йоахим Клей і Аманціо Гонзалес.

Kyiv Media підготувало інформаційні запити на адресу КМДА та секретаря Київради Володимира Бондаренка, аби прояснити, яка насправді ситуація зі сквером Нарбута.

Нагадаємо, нещодавно у Музеї історії Києва представили художній проект “Велика сімка”, в якому зібрали роботи семи українських знакових художників. Серед них були представлені й твори Нарбута.

Фото: Фейсбук