В КМДА локацію називають «наносквером» через пам'ятник першому президенту Академії наук Володимиру Вернадському.

Ремонт скверу на бульварі Академіка Вернадського, між вулицею Депутатською та проспектом Перемоги, виконали у 2019-2020 роках. В оновленому сквері працює 5 камер відеоспостереження та 2 тривожні кнопки — нагадує сайт КМДА.

Площа скверу становить 0,67 га. Він має протяжність близько 300 м. Під час капремонту було влаштовано мережу доріжок, встановлено сучасні лави та нові урни. Його головним елементом став пам’ятник видатному українському вченому Володимиру Вернадському, тому це місце має символічну назву «Наносквер»

«Коли у 2019 році починали його ремонтувати, ми навіть не уявляли, що вживу він буде таким яскравим. Ввечері він взагалі не схожий на інші. І все завдяки перголам та аркадам із підсвіткою, які додають простору особливого настрою. У кожного місця має бути своя впізнавана фішка», – зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Загалом у сквері встановлено 2 перголи над лавами (конструкції із повторюваних секцій, що з’єднуються між собою брусами) та 4 аркади (групи металевих арок над доріжками). У металеві конструкції вмонтовано світильники, які створюють у вечірній час своєрідні світлові лінії та тунелі.

Окрім цього, під час капремонту було влаштовано газони, висаджено більше 1000 кущів та близько 50 дерев, серед них сакури, катальпи та платани. У сквері також прокладено поливо-зрошувальну систему.

Як ми повідомляли, сквер Небесної Сотні перейде у комунальну власність Києва.

Фото: скріншот