За словами потерпілого, обшукати його намагався поліцейський, що чергує в магазині.

В магазині «Ашан» на вулиці Берковецькій у Києві охорона намагался обшукати покупця без свідків і протоколу. Поліція, яка прибула на виклик, відмовилася складати протокол на охоронців — повідомив у своєму Facebook журналіст Станіслав Мірошниченко.

За його словами, інцидент стався з ним минулого четверга.

Конфлікт почався після того, як чоловік зробив покупки і йшов на вихід. На нього двічі спрацювала протикрадіжна рамка і охорона супермаркету підійшла, щоб з’ясувати причину.

«Давай заливати, мовляв, у вас в сумці неоплачений товар, показуйте, не може ж ось так просто рамка пищати! До моїх пояснень, що товар оплачений, що рамка спрацювала ще при вході, що перевірити це можна по камерам відеоспостереження, їм діла не було. Загалом, затримали мене» — пише чоловік.

Мірошниченко викликав поліцію. Каже, що доки її чекав, один з охоронців «цікавився, хто я такий, скільки мені років і відправляв воювати на Донбас».

Після цього до Мірошниченка підійшов поліцейський, який постійно чергує у вказаному «Ашані» і начебто намагався обшукати покупця без свідків та протоколу, що є порушенням закону. Коли Мірошниченко відмовився показати вміст сумки, поліцейський заявив, що може затримати покупця до встановлення його особи. Мірошниченко показав свій паспорт в «Дії», але коп у відповідь сказав, що той «на себе не схожий».

За деякий час на місце події прибув ще один поліцейський — потерпілий каже, що цей коп поводив себе адекватно і з’ясував, що рамка спрацювала на гаманець. Але складати протокол про незаконне затримання на прохання Мірошниченка відмовився.

«А той відповідає: «Я представляю поліцію охорони, складати протокол не уповноважений, для цього вам потрібна патрульна поліція. Інша справа, якби ви щось украли, тоді протокол був би». Ну, ви зрозуміли логіку: якщо я порушив, то вони все фіксують, буду відповідати за всією суворістю закону, а якщо порушення сталося відносно мене, то ніякої фіксації, бо не той поліцейський, не з тими повноваженнями і так далі» — пише Мірошниченко.

Чоловік спробував викликати інший наряд поліції, щоб він оформив протокол. Натомість прибуло 4 правоохоронці, серед яких був і той, що намагався провести обшук. Поліцейські довго відмовилися представитись, але все ж назвали імена, хоч і не показали посвідчень. Перепрошувати за інцидент вони відмовилися.

«Слідом кажу їм, що буду скаржитися, в тому числі міністру Arsen Avakov, на що чую: «Та скаржся, кому хочеш. Нам все одно» — пише Мірошниченко.

Редакція Kyiv Media намагається отримати коментарі сторін.

Як ми повідомляли, днями у Києві двоє поліцейських побили, вивезли за місто та пограбували вірменина.

Фото: Фейсбук