Активісти натякають, що радикали та поліція діють спільними зусиллями.

У Телеграм-каналі «Катарсис» з’явилося повідомлення про те, що 5-го листопада його представники проведуть «Хрестовий похід проти наркоманів». У планах рейд на заклади Closer, «Хвильовий» і K41, що на Подолі в Києві.

У дописі з анонсом рейду Closer, «Хвильовий» та К41 (клуб без назви на вулиці Кирилівській, 41) називають «гадюшниками, що продають наркотики роками, не ховаючись».

Також згадується історія з художником і музикантом Дмитром Бугайчуком, якого в травні цього року патруль поліції побив нібито за зберігання речовини, схожої на марихуану. За словами постраждалого, невідомий чоловік підійшов до нього і попросив підійти до поліцейської машини. На питання, навіщо, Бугайчука вдарили в ніс, він втратив свідомість. Після цього його продовжили бити.

Ситуація призвела до великого мітингу під Подільським відділком поліції.

Як пишуть у «Катарсисі», затримання Бугайчука також є приводом для майбутнього рейду.

На повідомлення про майбутню акцію відреагував Телеграм-канал ВПП, створений активістами після весняних рейдів поліції клубами Подолу. На думку авторів каналу, тему про боротьбу з наркотиками хочуть використати, щоб повернути поліцейський тиск на Поділ.

Також в дописі йдеться про те, що ульраправі та поліція насправді діють заодно.

«Боротьба з наркотиками» традиційно слугує виправданням насиллю та безкарності поліцейських та ультраправих. Їхні дії виглядають легітимними в очах людей, які мають упередження проти наркотиків (…) Історію про затримання Бугайчука підхопив Євген Карась, лідер неонацистського угруповання «Основа Майбутнього» (колишні С14). Карась афілійований з Муніципальною вартою, яка займається рейдерством культурних закладів Подолу. Тож праві мають фінансовий інтерес у процвітанні поліцейського шмону» — йдеться в публікації.

Також ситуацію прокоментував співвласник «Хвильового» Андрій Янковський.

«Акція у травні (мітинг під Подільським райвідділком – ред.) була направлена не на легалізацію наркотиків чи ще щось, а проти перевищення поліцією службових повноважень до подолян і закладів на Подолі. І тоді Мітя (Бугайчук – ред.) був однією із жертв цього бєспредела. Зараз же його особисту ситуацію намагаються використати, щоб дискредитувати весь правозахисний рух і ототожнити учасників і організаторів акції проти поліцейського свавілля з тими, хто розповсюджує і вживає наркотики. Це очевидний наклеп, люди, які поширюють цю інформацію і оголошують ці рейди, переслідують певні цілі — повернути шмон людей і закладів, залякування і побиття людей в кайданах. Так, наркотики це погано і незаконно, але коли за це на рівному місці можуть побити, коли нам виламують ворота, а поліція стоїть, дивиться і нічого не робить — це ще гірше» — наводить його слова видання «Слух».

Зауважимо, що Телеграм-канал «Катарсис» не вперше звинувачують у зв’язках із правоохоронними структурами. На каналі регулярно «зливають» конфіденційні особисті дані (телефони, домашні адреси) різних активістів — найчастіше, представників ЛГБТ.

Фото: Фейсбук